Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Goeteborg: Polacy odpadli z turnieju

WT Goeteborg: Polacy odpadli z turnieju

Z dwiema porażkami na koncie turniej główny w Goeteborgu zakończyli Miłosz Kruk i Dominik Poznański. Polacy po piątkowej porażce z Japończykami w sobotę musieli uznać wyższość włoskiego duetu -Samuele Cottafava/Jakob Windisch. Tym samym biało-czerwoni zajęli ostatnie miejsce w grupie D.

Sobotnie spotkanie lepiej rozpoczęli Miłosz Kruk i Dominik Poznański, po wykorzystaniu kolejnego kontrataku prowadzili 8:5. Nie brakowało przedłużonych akcji. Polacy nie zdołali jednak utrzymać tej przewagi. Ich rywale szybko poprawili skuteczność w ataku i nie tylko odrobili całe straty, ale również odskoczyli na 11:10. Dopiero po czasie biało-czerwoni przerwali passę przeciwników (11;11). W kolejnych akcjach inicjatywę ponownie przejęli Poznański/Kruk. Polacy nie byli jednak w stanie utrzymać dwupunktowego prowadzenia, Włosi raz za razem niwelowali dystans (15:13, 15:15). Polacy wciąż popełniali sporo błędów. Chociaż Samuele Cottafava i Jakob Windisch mieli kilka piłek setowych, nie wykorzystali ich (20:17, 20:20). Biało-czerwonym mimo efektownej pogoni nie udało się przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść i przegrali 22:20.

Otwarcie drugiej odsłony należało do Kruka i Poznańskiego. Dopiero mocny atak po skosie przerwał serię Polaków (1:3). Autowe zagranie naszych reprezentantów sprawiło, że po całej przewadze nie było śladu. W kolejnych akcjach trwała gra punkt za punkt. Dopiero z czasem na prowadzenie zaczęli wychodzić Włosi (11:7). Polacy ponownie nie zwieszali głów, zaczęli wywierać na rywalach presję zagrywką i po udanej serii doprowadzili do remisu (13:13). Po chwilowej grze punkt za punkt powtórzył się scenariusz z poprzedniego seta. Windisch/Cottafava po skutecznej serii mieli kolejne piłki meczowe (20:16). Tym razem siatkarze z Włoch pozwolili przeciwnikom obronić tylko jedną z nich, dzięki czemu wygrali 21:17 a cały mecz 2:0 i to oni pozostali w turnieju.