Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Espinho: Zwycięstwo i porażka Polek w grupie G

WT Espinho: Zwycięstwo i porażka Polek w grupie G

Reprezentantki Polski rozpoczęły rywalizację w fazie grupowej turnieju z cyklu World Tour w Espinho. Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek w pierwszym meczu pokonały reprezentantki Holandii Joy Stubbe i Marleen Ramond-van Iersel bez strat seta. W kolejnym pojedynku Polki nie zaprezentowały się już tak dobrze. Greczynki Vasiliki Arvaniti i Panagiota Karagkouni okazały się dla nich zbyt silne. Na zakończenie wzmagań grupowych biało-czerwone przegrały 0:2 i awansowały do fazy pucharowej z drugiego miejsca w grupie.

Pierwsze spotkanie grupowe rozpoczęło się po myśli Polek. Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek od początku zdominowały rywalki. Joy Stubbe i Marleen Ramondvan Iersel nie potrafiły skutecznie przeciwstawić się biało-czerwonym. Biało-czerwone górowały na siatce, kilkupunktowy dystans na korzyść Polek utrzymywał się (13:9). Rywalki wciąż miały problemy ze skończeniem ataku. Po sprytnym zagraniu Kociołek polski duet jeszcze powiększył dystans na 16:11. Dopiero po zmianie stron Holenderki odrobiły kilka punktów (14:18). Passę rywalek zakończyła atakiem po bloku Wojtasik (15:19). Pierwszego seta zakończył autowy atak rywalek.

Drugą odsłonę lepiej rozpoczęły Holenderki, biało-czerwone nie ustrzegły się prostych błędów (3:1) Stopniowo Wojtasik/Kociołek odrobiły straty i zaczęły przejmować inicjatywę (6:6, 7:9). Stubbe/van Iersel nie odpuszczały, nie brakowało przedłużonych wymian. Na siatce jednak pewniej prezentowały się Polki. Chociaż ich rywalki starały się łapać kontakt punktowy, biało-czerwone szybko ponownie odskakiwały na trzy oczka. Z czasem w grę Holenderek zaczęły wkradać się proste błędy (11:15). Polki grały konsekwentnie, utrzymując koncentrację. Skuteczny blok Wojtasik dał serię piłek meczowych – 20:15 a kropkę nad i postawił celny atak Polki.

W drugim meczu Polki zmierzyły się z reprezentantkami Grecji. Vasiliki Arvaniti i Panagiota Karagkouni w pierwszym spotkaniu po trzech setach pokonały reprezentantki Stanów Zjedoczonych. Greczynki lepiej weszły w kolejne spotkanie, w początkowej fazie wychodząc na prowadzenie (9:6), jednak biało-czerwone szybko złapały kontakt punktowy (9:8). Wojtasik/Kociołek długo nie potrafiły przełamać rywalki. Po serii punktów Arvaniti/Karagkouni odskoczyły na 15:10. Mimo starań Polki nie potrafiły odrobić tego dystansu (18:14). Greczynki wygrały inauguracyjną partię do 15.

Kolejny set Arvanigi/Karagkouni rozpoczęły od przewagi 4:0. Polki były tylko tłem dla rozpędzonych przeciwniczek (11:3). Wojtasik/Kociołek z trudem zdobywały punkty. Pojedyncze akcje biało-czerwonych na niewiele się zdały, to Greczynki dyktowały warunki. Dopiero w końcówce Polki zdołały dopisać do swojego konta serię punktów (18:13). Wcześniej zbudowana przewaga wystarczyła, by siatkarki z Grecji dopisały do swojego konta kolejnego seta a zarazem zwycięstwo w całym pojedynku.