Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Espinho: Porażka z Rosjankami oznacza koniec turnieju dla Wojtasik i Kociołek

WT Espinho: Porażka z Rosjankami oznacza koniec turnieju dla Wojtasik i Kociołek

Jedyne reprezentantki Polski w turnieju głównym World Tour w Espinho walczyły dziś o awans do 1/8 finału. Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek zmierzyły się z rosyjską parą Birłowa/Ukołowa, niestety uległy rywalkom w dwóch setach. Dla biało-czerwonych oznacza to koniec udziału w turnieju i ostatecznie miejsc 17-24 w klasyfikacji ogólnej.

Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek awansowały do fazy pucharowej turnieju World Tour w portugalskim Espihno z drugiego miejsca w grupie. Ich rywalkami w walce o awans do 1/8 finału były Jekaterina Birłowa i Jewgienia Ukołowa z Rosji.

Początek spotkania upłynął pod znakiem zaciętej walki punkt za punkt (5:5). Przed przerwą techniczną Rosjanki odskoczyły naszym siatkarkom na trzy punkty (11:8) i taką przewagę utrzymały do momentu zejścia z boiska (12:9). Po przerwie biało-czerwone odrobiły część strat, ale nie zdołały doprowadzić do wyrównania. Birłowa i Ukołowa cały czas miały niewielką przewagę (15:13, 17:15), którą jeszcze powiększyły w końcówce. Reprezentantki Polski rzuciły się do desperackiej walki o tego seta, jednak przegrały go do 19.

Drugiego seta lepiej rozpoczęły Wojtasik i Kociołek, które wyszły na prowadzenie 5:3, nie cieszyły się jednak nim zbyt długo. Siatkarki z Rosji doprowadziły do remisu 6:6 i znów rozgorzała zacięta walka punkt za punkt. Tym razem to jednak Polki odskoczyły rywalkom i na przerwę techniczną nasze siatkarki schodziły prowadząc 12:9. Po powrocie do gry Wojtasik i Kociołek wygrały kolejne dwie akcje budując sobie pięciopunktową przewagę. Rosjanki nie zamierzały się jednak poddawać, natychmiast odrobiły straty, a po chwili na tablicy wyników widniał remis 15:15. Birłowa i Ukołowa przejęły inicjatywę, wyszły na prowadzenie 18:16 i nie oddały go do końca meczu. Polki przegrały tego seta do 17 i pożegnały się z turniejem, zajmując w nim miejsca 17-24.