Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Espinho: Dwie polskie pary walczyły w kwalifikacjach – bez skutku

WT Espinho: Dwie polskie pary walczyły w kwalifikacjach – bez skutku

Dwie polskie pary wystartowały w kwalifikacjach do turnieju głównego World Tour w portugalskim Espinho. Adam Andrys i Roman Andrys odpadli już w I rundzie kwalifikacji przegrywając z rywalami z Australii. Swój mecz wygrali Adrian Sdebel i Sebastian Kaczmarek, którzy pokonując 2:1 Austriaków awansowali do II rundy. W niej zmierzyli się o bezpośredni awans do turnieju głównego z para z Niemiec, ale zostali rozbici w dwóch setach do 8 i 11.

W kwalifikacjach do turnieju głównego World Tour w Espinho wystartowały w czwartek dwie pary męskie z Polski. Adrian Sdebel i Sebastian Kaczmarek w I rundzie zmierzyli się z Simonem Frühbauerem i Michaelem Murauerem z Austrii. Od początku spotkania to rywale mieli kilkupunktową przewagę, którą zdołali utrzymać do przerwy technicznej (12:9). Po niej biało-czerwoni zupełnie stanęli. Do końca seta zdobyli już tylko jeden punkt, bezradnie przyglądając się świetnej grze Austriaków. Polacy przegrali tego seta do 10, co niezbyt dobrze wróżyło na dalszą część meczu.

Na szczęście nasi siatkarze szybko się otrząsnęli. Wprawdzie drugiego seta rozpoczęli nie najlepiej (1:4), to jednak szybko odrobili straty i na przerwie technicznej przegrywali już tylko jednym punktem. Po powrocie na boisko starli się odrobić straty, ale potem rywale znów odskoczyli. Przy stanie 16:14 dla Austriaków biało-czerwoni zdobyli trzy punkty z rzędu i był to przełomowy moment spotkania. W końcówce na przewagi więcej sił i zimnej krwi zachowali Sdebel i Kaczmarek, wygrali 23:21 i doprowadzili do tie-breaka. W decydującej partii wyrównana walka trwała do stanu 4:4, potem Polacy zdobyli pięć punktów z rzędu i tej przewagi nie oddali już do końca. Austriacy próbowali jeszcze odrabiać straty (9:12), ale w końcówce byli bezradni. Sdebel i Kaczmarek wygrali 15:10 i cały mecz 2:1, awansując do II rundy kwalifikacji.

Mniej szczęścia mieli Adam Andrys i Roman Andrys. Polacy w I rundzie kwalifikacji trafili na parę z Australii Maximilian Guehrer/Zachery Schubert. Pierwszy set zdecydowanie przebiegał pod dyktando siatkarzy z Antypodów. Australijczycy od początku dyktowali warunki gry, szybko odskoczyli naszym siatkarzom, a później tylko powiększali swoją przewagę. Guehrer i Schubert wygrali tego seta wysoko do 11. Początek drugiego seta był niezwykle wyrównany, a prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Na przerwie technicznej to Australijczycy mieli punkt przewagi, ale biało-czerwoni doprowadzili potem do remisu 13:13. Zacięta walka punkt za punkt trwała już do końca. Rywale mieli piłkę meczową przy stanie 20:19 i od razu ją wykorzystali, wygrywając 2:0. Polska para Andrys/Andrys zakończyła więc tym meczem swój udział w kwalifikacjach w Espinho.

W II rundzie kwalifikacji rywalami Adrian Sdebela i Sebastiana Kaczmarka byli Jonathan Erdmann i Sven Winter z Niemiec. O pierwszym secie biało-czerwoni z pewnością chcieliby jak najszybciej zapomnieć. Przewaga rywali była wręcz miażdżąca w każdym elemencie gry. Niemcy błyskawicznie odskoczyli naszym zawodnikom i do końca wygranego do 8 seta ciągle powiększali swoją przewagę. W drugiej partii to również Erdmann i Winter mieli przewagę, ale do stanu 9:7 dla rywali nasi siatkarze starali się im dotrzymać kroku. Potem Niemcy zdobyli pięć punktów z rzędu i na przerwie technicznej mieli już siedmiopunktową przewagę. Taka strata okazał się nie do odrobienia dla reprezentantów Polski. Rywale spokojnie dowieźli przewagę do końca, wygrywając do 11 i cały mecz 2:0. Sdebel i Kaczmarek zakończyli swój udział w turnieju w Espinho po dwóch meczach w kwalifikacjach.