Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Emilio Romagna: Miszczuk i Poznański odpadli w kwalifikacjach

WT Emilio Romagna: Miszczuk i Poznański odpadli w kwalifikacjach

fot. FIVB

Mikołaj Miszczuk i Dominik Poznański jako jedyna polska para rozpoczęli przygodę z WT Emilio Romagna od kwalifikacji. Polacy w I rundzie trafili na belgijski duet Vandecaveye La./ Vandecaveye Lo. Biało-czerwoni po wyrównanym początku meczu nie poszli za ciosem. Belgowie od połowy inauguracyjnej partii kontrolowali przebieg gry i pokonali reprezentantów Polski bez straty seta. 

Początek spotkania był wyrównany, przewaga przechodziła z rąk do rąk (4:5, 9:8). Żaden z duetów nie był w stanie zbudować wyraźnej przewagi. Mikołaj Miszczuk i Dominik Poznański kontynuowali zaciętą walkę z Louisem Vandacaveye i Landerem Vandacaveye (12:12, 15:16). Dopiero w dalszej fazie Belgowie przejęli inicjatywę i po efektownej serii wyszli na wyraźne prowadzenie – 19:15. Polacy nie zdołali już odwrócić biegu tej odsłony, przegrywając w całej partii 16:21.Pierwsze dwie akcje drugiego seta należały do Polaków, ale ich rywale szybko doprowadzili do wyrównania (2:0, 3:3). W kolejnych akcjach Belgowie stopniowo budowali przewagę, odskakując na 8:5. Biało-czerwoni starali się zmniejszyć dystans, jednak nie byli w stanie odwrócić wyniku (9:10, 10:11). W kolejnych akcjach Vandecaveye La./ Vandecaveye Lo. zaliczyli serię, powiększając zaliczkę do pięciu punktów (15:10). Miszczuk/Poznański do końca starali się walczyć, ale rywale nie tracili koncentracji, przez co różnica utrzymywała się (13:18, 15:19). Drugi set, podobnie jak inauguracyjna partia, zakończył się wynikiem 16:21.

Porażka sprawiła, że Miszczuk i Poznański szybko pożegnali się z turniejem. W fazie grupowej zobaczymy jednak inny polski duet – Prudel/Kruk.

I runda kwalifikacji:
Miszczuk/Poznański POL – Vandecaveye La./ Vandecaveye Lo. BEL 0:2
(16:21, 16:21)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-07-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved