Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Emilia Romagna: Mariusz Prudel i Miłosz Kruk powalczą o ćwierćfinał

WT Emilia Romagna: Mariusz Prudel i Miłosz Kruk powalczą o ćwierćfinał

Na inaugurację turnieju World Tour rozgrywanego we włoskiej miejscowości Pinarella Di Cervia Mariusz Prudel i Miłosz Kruk zmierzyli się z reprezentantami gospodarzy. Przegrali w tym pojedynku po tie-breaku. W meczu z czeskim duetem Lenc/Habr, którego stawką było pozostanie w turnieju, to biało-czerwoni okazali się lepsi. Polacy zagrają w sobotę o ćwierćfinał turnieju.

Pierwszymi rywalami Mariusza Prudla i Miłosza Kruka byli reprezentanci gospodarzy, Matteo Galli i Federico Morichelli. Początek premierowej odsłony spotkania miał bardzo wyrównany przebieg, a wynik oscylował wokół remisu. Później zdecydowanie lepiej prezentowali się zawodnicy z Półwyspu Apenińskiego, którzy uzyskali trzypunktową przewagę (7:4). Przeciwnicy biało-czerwonych poszli za ciosem, dzięki czemu powiększyli zaliczkę do pięciu ,,oczek” (12:7). Zawodnicy znad Wisły nie zamierzali się poddawać, poprawili się i zmniejszyli dystans dzielący ich od rywali (13:15). W końcówce seta swój rytm gry odzyskali Włosi, którzy bez większych problemów odnieśli zwycięstwo w pierwszym secie (21:15).

To jednak Polacy kapitalnie otworzyli drugą odsłonę spotkania, błyskawicznie wypracowali czteropunktową zaliczkę (4:0). Świetna passa biało-czerwonych trwała dalej, Polacy prezentowali się zdecydowanie lepiej i prowadzili już 11:3. Włosi nie składali broni, powrócili do skutecznej gry z początku premierowej partii. Mozolnie odrabiali straty (13:15). Gdy wydawało się, że zawodnicy znad Wisły opanowali sytuację,  siatkarze z Półwyspu Apenińskiego zdobyli seryjnie kilka punktów, dzięki czemu doprowadzili do remisu (19:19). O zwycięstwie rozstrzygnęła gra na przewagi, tam lepsi okazali się Polacy (23:21) i o wygranej w tym meczu zadecydować musiał tie-break. W ostatniej odsłonie spotkania dość reprezentanci gospodarzy zbudowali czteropunktową zaliczkę (6:2). W dalszej części seta Włosi nie dali szans Polakom na zniwelowanie strat, to oni cieszyli się zwycięstwa w tym secie (15:10) i w całym spotkaniu.

W swoim drugim meczu Mariusz Prudel i Miłosz Kruk walczyli z Czechami: Davidem Lencem oraz Filipem Habrem. Polacy musieli zwyciężyć w tym spotkaniu, żeby nie odpaść z turnieju. W miarę trwania tego seta zarysowała się przewaga biało-czerwonych, którzy odskoczyli na dwa punkty (12:10). Zawodnicy znad Wisły prezentowali się lepiej w tym fragmencie seta i powiększyli zaliczkę do trzech ,,oczek”. W końcówce reprezentanci naszych południowych sąsiadów złapali kontakt ze swoimi przeciwnikami, ale ostatecznie to Polacy zapisali na swoim koncie zwycięstwo w tej partii (21:19).

Przez dużą część drugiej odsłony spotkania to Czesi prezentowali się lepiej i utrzymywali dwupunktową zaliczkę. W pewnym momencie powiększyli ją nawet do trzech ,,oczek”, lecz biało-czerwoni nie zamierzali się poddawać. Polacy odrobili dystans dzielący ich od rywali, a o wygranej w tej partii zadecydowała końcówka. Tam lepsi okazali się zawodnicy znad Wisły, którzy zwyciężyli w tym secie 21:18 i w całym spotkaniu 2:0, co pozwoliło im pozostać w turnieju.