Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Edmonton: Rudol i Miszczuk awansowali z drugiego miejsca w grupie

WT Edmonton: Rudol i Miszczuk awansowali z drugiego miejsca w grupie

Maciej Rudol i Mikołaj Miszczuk po zaciętej walce ulegli po tie-breaku austriackiej parze Winter/Hörl w meczu o pierwsze miejsce w grupie E. Biało-czerwoni awansowali więc z drugiego miejsca do fazy pucharowej turnieju World Tour w kanadyjskim Edmonton i w piątek walczyć będą z Amerykanami Evans/Kolinske o awans do 1/8 finału.

Maciej Rudol i Mikołaj Miszczuk, którzy wygrali swój pierwszy mecz grupowy w turnieju głównym World Tour w Edmonton w spotkaniu o pierwsze miejsce w grupie zmierzyli się z Tobiasem Winterem i Julianem Hörlem z Austrii. W pierwszym secie to rywale byli o krok przed naszymi zawodnikami, ci jednak ambitnie gonili wynik. Austriacy okazali się lepsi w końcówce, nie dali się dogonić i wygrali pierwszego seta do 17.

W drugiej partii niewielką przewagę mieli biało-czerwoni, ale wynik cały czas oscylował wokół remisu. Rudolowi i Miszczukowi udało się w końcówce odskoczyć od rywali, wygrali 21:18 i doprowadzili do remisu w całym meczu. O wyniku i bezpośrednim awansie do 1/8 finału miał zadecydować tie-break. Decydujący set był niezwykle zacięty i wyrównany. Do końca trudno było przewidzieć zwycięzcę, ostatnie piłki jednak należały do Wintera i Hörla, którzy ostatecznie wygrali 15:13 i cały mecz 2:1. Austriacy tym samym zajęli pierwsze miejsce w grupie i awansowali do 1.8 finału, a nasi siatkarze o awans do tej fazy turnieju zagrają w piątek z Amerykanami.