Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Edmonton: Polki z awansem do ćwierćfinału, Polacy przegrali z kontuzją

WT Edmonton: Polki z awansem do ćwierćfinału, Polacy przegrali z kontuzją

fot. fivb-org

Trwają zmagania FIVB World Tour w kanadyjskim Edmonton. Para Monika Brzostek/Aleksandra Gromadowska pokonały Włoszki Gaię Traballi/Agatę Zuccarelli i awansowały do ćwierćfinału. Mniej szczęścia mieli Maciej Rudol i Mikołaj Miszczuk, którzy musieli wycofać się z powodu kontuzji.

Premierowa odsłona starcia Moniki Brzostek/Aleksandry Gromadowskiej z Włoszkami Gaią Traballi oraz Agatą Zuccarelli dostarczyła wielu emocji. Raz jedna, raz druga para wychodziła na prowadzenie i dyktowała warunki gry. Trudno było przewidzieć, która z ekip wyjdzie na prowadzenie. W końcówce więcej szczęścia miały jednak Polki, które popełniły mniej błędów i decydujące akcje rozstrzygnęły na swoją korzyść, wygrywając 23:21.Druga partia to już swobodniejsza gra biało-czerwonych, rywalki nie były w stanie wrócić do swojej dyspozycji. Z kolei Monika Brzostek i Aleksandra Gromadowska grały konsekwentnie, kończyły ataki, a dodatkowo podbijały akcje Włoszek. Traballi/Zuccarelli praktycznie ani przez moment nie zagrażały Polkom, które triumfowały 21:16. Ten wynik dał im awans do ćwierćfinału.

W kolejnej fazie Polki zagrają z reprezentantkami gospodarzy: Sarah Pavan oraz Melissą Humana-Paredes. Ten mecz zaplanowano na 21:00 polskiego czasu.

Maciej Rudol i Mikołaj Miszczuk mieli rywalizować z amerykańską parą Stafford Slick/William Allen, jednak z powodu kontuzji zakończyli rywalizację w kanadyjskim Edmonton.

1/8 finału:
Slick/Allen USA – Rudol/Misczuk POL 2:0
injury for team POL

1/8 finału:
Brzostek/Gromadowska POL – Traballi/Zuccarelli ITA 2:0
(23:21, 21:16)

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved