Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Edmonton: W kwalifikacjach dwa tie-breaki dla Polek

WT Edmonton: W kwalifikacjach dwa tie-breaki dla Polek

Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz na początek kwalifikacji w World Tour w Edmonton triumfowały w starciu z gospodyniami: Monkhouse/McBain. Polki triumfowały w tie-breaku, podobnie jak drugi polski duet. Aleksandra Gromadowska i Monika Brzostek również triumfowały w tie-breaku z inną kanadyjską parą – Nagy/Saxton.

Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz od zwycięstwa w premierowej odsłonie rozpoczęły pojedynek z kanadyjską parą Monkhouse/McBain. Polski duet triumfował 21:17, ale jednak na początku kolejnej partii to Kanadyjki miały przewagę (6:4). Tę powiększały wraz z rozwojem drugiej części meczu i nie wypuściły jej już z rąk. O wyniku spotkania musiał decydować tie-break, ten był wyrównany i dopiero po krótkiej grze na przewagi ze zwycięstwa cieszyły się Polki.

Wachowicz/Gruszczyńska (POL) – Monkhouse/McBain (CAN) 2:1
(21:17, 14:21, 17:15)

Drugi duet polskich siatkarek: Monika Brzostek i Aleksandra Gromadowska, od mocnego uderzenia rozpoczął pojedynek z inną kanadyjską parą – Nagy/Saxton (7:0). Co prawda wraz z trwaniem seta ich przewaga malała, ale była na tyle wysoka, że wystarczyła do zwycięstwa w premierowej odsłonie. Od początku drugiego seta przewaga zarysowała się po stronie siatkarek z Ameryki Północnej (10:8), potem jednak polski duet dogonił rywalki, ale to było za mało. W zaciętej końcówce lepsze okazały się Kanadyjki (22:20). Tie-breaka od mocnego uderzenia rozpoczeły Polki (4:0) i inicjatywy nie oddały już do końca, pewnie wygrywając 15:7.

Nagy/Saxton (CAN) – Brzostek/Gromadowska (POL) 1:2
(17:21, 22:20, 7:15)