Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Edmonton: Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz odpadły z turnieju

WT Edmonton: Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz odpadły z turnieju

fot. FIVB

W meczu o awans do najlepszej szesnastki turnieju w Edmonton przeciwniczkami Jagody Gruszczyńskiej i Aleksandra Wachowicz były Gaia Traballi oraz Agata Zuccarelli z Półwyspu Apenińskiego. W pierwszym secie Włoszki zdominowały rywalki. W drugiej odsłonie spotkania gra się wyrównała, jednak i tym razem Polki okazały się słabsze i pożegnały się z turniejem. 

Spotkanie lepiej rozpoczęły zawodniczki z Półwyspu Apenińskiego, które szybko zbudowały trzypunktowe prowadzenie. Biało-czerwone nie potrafiły znaleźć recepty na skuteczną grę rywalek, które prezentowały się od nich lepiej w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła (9:3). Wprawdzie na chwilę Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz zbliżyły się do przeciwniczek (5:9), jednak na nic więcej nie było ich stać. Włoszki odzyskały kontrolę nad przebiegiem gry i odbudowały pokaźną zaliczkę (14:7). Siatkarki z Półwyspu Apenińskiego bez problemów utrzymały przewagę do końca pierwszej partii, którą wygrały 21:14.To biało-czerwone lepiej weszły w drugą odsłonę spotkania, wypracowały sobie dwupunktową zaliczkę (4:2). Polki nie cieszyły się z niej jednak długo, bowiem Włoszki odzyskały rytm gry z pierwszej partii. Błyskawicznie wyrównały wynik, a po chwili odskoczyły na trzy punkty (7:4). Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz nie zamierzały jednak się poddawać, przełamały chwilową niemoc, a po chwili doprowadziły do remisu (10:10). Gra się wyrównała, lecz po chwili Włoszki odskoczyły na dwa punkty (17:15). Utrzymały przewagę do końca seta, wygrały go 21:19 i całe spotkanie 2:0. Rywalem zwycięskiej pary w 1/8 finału będą Monika Brzostek i Aleksandra Gromadowska.

I runda:
Wachowicz/Gruszczyńska POL – Traballi/Zuccarelli ITA 0:2
(14:21, 19:21)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-07-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved