Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Doha: Złote medale dla Fijałka i Bryla!

WT Doha: Złote medale dla Fijałka i Bryla!

fot. FIVB

Grzegorz Fijałek i Michał Bryl zaliczą start w turnieju World Tour w Doha do bardzo udanych. Polska dwójka katarskie rozgrywki zakończyła trudnym, ale zwycięskim finałem. W nim Fijałek i Bryl pokonali młodych, ale bardzo groźnych reprezentantów Meksyku. W meczu o brąz Włosi pokonali duet z Brazylii. 

Choć Grzegorz Fijałek zainaugurował mecz udanym zbiciem, to jednak szybko prowadzenie przejęli rywali. Michał Bryl najpierw uderzył w siatkę, a następnie nadział się na meksykański blok (1:3). Polski blokujący nadal miał spore problemy z przedarciem się przez ręce Rubio (3:6). Po kolejnym jego zatrzymanym ataku biało-czerwoni poprosili o czas, przegrywali już 4:8. Taka przewaga dwójki z Meksyku utrzymywała się przez dłuższy czas, a gdy Rubio poczęstował jeszcze Polaków asem serwisowym, a na jego blok nadział się znowu Bryl, zwiększyła się do sześciu punktów (13:7). Choć polski blokujący odrobił mały punkt zagrywką, to jednak od razu w kontrze udanie spisali się przeciwnicy i nadal pewnie prowadzili. Biało-czerwoni nie poddawali się i zbliżyli na trzy punkty, po kontrze Fijałka. Jednak to rywale byli na fali i wychodziło im wszystko, a Rubio spisywał się kapitalnie w ataku oraz w bloku (20:14). Fijałek obronił pierwszego setball’a, Bryl drugiego, ale przy kolejnym Meksykanie zamknęli seta.Drugi rozpoczął się od wyrównanych wymian i gry punkt za punkt. Tę serię przerwał dopiero Michał Bryl udanym blokiem, dając biało-czerwonym drugi punkt przewagi (6:4). Blokiem zagrał niedługo później też Rubio, a na tablicy wyników pojawił się remis po 7. Ten się nie utrzymał długo, dobrze atak po skosie rywala odczytał bowiem Fijałek, który następnie uderzył w kontrze, a chwilę później dołożył też zagrywkę (10:7). Cały czas jednak skuteczny w bloku był Rubio, który nie pozwolił biało-czerwonym za bardzo odskoczyć (9:10). Wtedy jednak Bryl pokazał, że również potrafi skutecznie ułożyć ręce w bloku i było 12:9 dla Polaków. Rywale jednak nie odpuszczali i po dwóch kontrach Gaxioli był remis 14:14, a reprezentanci naszego kraju poprosili o czas. Cały czas to rywale byli na fali wznoszącej, a autowy atak Fijałka dał im prowadzenie 16:15. Odzyskał je udaną kontrą Bryl, a po jego serwisie rywale popełnili błąd i było 18:16. Wtedy fenomenalny w bloku Rubio znowu doprowadził do remisu (18:18). Sytuacja cały czas się zmieniała, a atak w siatkę rywali dał biało-czerwonym „setówkę” (20:18). Natomiast atak blok-aut Fijałka doprowadził do tie-breaka.

Choć to Polacy zaczęli go z delikatną nadwyżką, to jednak błąd dotknięcia siatki przy ataku Bryla oddał prowadzenie Meksykanom, którzy od razu w ten sam sposób podarowali punkt Fijałkowi i Brylowi. Z kolei czujny w obronie Fijałek, udaną kontrą odzyskał minimalną przewagę (4:3), a następnie zwiększył ją asem serwisowym, trafiając w boczną linię boiska (5:3). Meksykanie ewidentnie tracili coraz mocniej siły, co wpływało na wynik. Po ich autowym ataku biało-czerwoni prowadzili 8:5. Przeciwnicy cały czas walczyli, starali się odrobić straty, ale wtedy opór stawiała polska dwójka, po ataku Bryla prowadząca 10:7. Polacy cały czas czuli na plecach oddech rywali, którzy zbliżali się co trochę z wynikiem. W trudniejszych momentach, to Fijałek i Bryl byli bardziej opanowani, a co za tym szło – bardziej skuteczni. Dzięki temu prowadzili 12:8, a następnie 13:8 – po autowym ataku Rubio. Taka zaliczka wystarczyła reprezentantom Polski, bo mimo że duet z Meksyku próbował odwrócić losy meczu, nie był w stanie znaczniej ugryźć biało-czerwonych. Ci po bloku Bryla mieli pierwszą okazję do zakończenia meczu (14:11). On też w ten sam sposób od razu zakończył całe spotkanie.

Fijałek/Bryl (POL) – Gaxioli/Rubio (MEX) 2:1
(16:21, 21:19, 15:11)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved