Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Doha: Świetni Polacy w finale katarskiego turnieju

WT Doha: Świetni Polacy w finale katarskiego turnieju

fot. fivb-org

Włochom nie udało się stanąć na drodze Grzegorza Fijałka i Michała Bryla do wielkiego finału World Touru w Doha. Polacy po długim i trudnym pierwszym secie, w drugim kontrolowali wydarzenia na boisku i zakończyli spotkanie w minimalnej liczbie setów. Finałowe starcie reprezentanci Polski rozegrają w piątek przeciwko teamowi z Meksyku.

W pierwszych chwilach meczu obie pary szły punkt za punkt, a ich większość zdobywana była po błędach w polu zagrywki. Przy drugiej kontrze Lupo włoska dwójka wyszła na prowadzenie, które podwyższył Nicolai blokiem na Brylu (6:3). Wtedy o czas poprosili Polacy. Po nim w natarciu byli rywale, a kolejny blok Nicolaia na Brylu zwiększył ich przewagę (9:5). Biało-czerwoni nie pozostawali długo w tyle i ich waleczność w obronie przyniosła efekty. Po kontrze Bryla było już tylko 10:9 dla Włochów. Tuż po przerwie technicznej remis po 11 dało uderzenie Fijałka. Natomiast błąd rozegrania Lupo przywrócił po dłuższym czasie prowadzenie na konto reprezentantów Polski, które od razu zwiększył błąd Nicolaia (14:12). Biało-czerwoni mieli szansę na podwyższenie przewagi, jednak blokiem zagrał Nicolai. On sam błędem zwiększył dystans do stanu 17:14. Wydawało się, że przy ciągłej grze punkt za punkt Polacy zakończą seta. W najważniejszym jednak momencie Bryl uderzył w aut, doprowadzając do remisu 20:20, a w kolejnej akcji nadział się na ręce Nicolaia i to rywale byli o krok od wygranej w secie. Bryl i Fijałek zacięcie się bronili, a Włosi nie mogli skończyć partii. Wtedy Bryl zagrał blokiem dając piłkę setową biało-czerwonym (25:24). Set trwał w najlepsze do momentu, gdy po raz kolejny blokujący polskiej pary ponownie zagrał na siatce, zatrzymując  Lupo i kończąc seta wynikiem 28:26.Sprytne zagranie Fijałka pod linię końcową boiska otworzyło kolejną część meczu. Niedługo później jego akcja z drugiej piłki i dobra zagrywka Bryla pozwoliły Polakom prowadzić 4:2. Biało-czerwoni grali coraz lepiej, a po bloku Bryla prowadzili jeszcze wyraźniej (6:3). Zdarzały im się jednak przestoje, niektóre kosztujące ich punkty (7:6). Włosi nie byli jednak w stanie wyrównać stanu seta, biało-czerwoni skutecznie im uciekali, prowadząc na czasie technicznym 11:10. Po powrocie do gry Fijałek potrzebował kilku wymian, by kontrą zwiększyć dystans do trzech punktów (14:11), a o chwilę oddechu poprosili przeciwnicy. To im pomogło, a Nicolai blokiem zminimalizował straty (13:14).  Trudno było im jednak w pełni dogonić biało-czerwonych, w kolejnych minutach toczyła się bowiem walka akcja za akcję. Polacy nie tylko stawiali na siłę. Duże korzyści mieli też ze sprytnych kiwek (19:17). Wtedy też blokiem do gry włączył się Bryl reprezentanci Polski mieli piłkę meczową (20:17). Lupo wybronił pierwszą, ale przy drugiej Fijałek zakończył mecz.

Nicolai/Lupo (ITA) – Fijałek/Bryl (POL) 0:2
(26:28, 18:21)

W pierwszym półfinale młodzi reprezentanci Meksyku Gaxiola/Rubio również stoczyli trudny pojedynek z Brazylijczykami Evandro/Bruno Schmidt. Mimo że obie pary grały na wysokim poziomie, to w obu rozegranych partiach lepsi okazali siatkarze z Meksyku.

Evandro/Bruno Schmidt (BRA) – Gaxiola/Rubio (MEX) 0:2
(20:22, 20:22)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved