Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Doha: Rudol i Szałankiewicz nie przebrnęli przez kwalifikacje

WT Doha: Rudol i Szałankiewicz nie przebrnęli przez kwalifikacje

Maciej Rudol i Jakub Szałankiewicz walczyli we wtorkowych kwalifikacjach o awans do turnieju głównego World Tour w Doha. Polacy w pierwszej rundzie w dwóch setach pokonali rywali z Litwy i w bezpośrednim meczu o awans zmierzyli się ze szwajcarską parą Beeler/Krattiger. Tym razem jednak lepsi okazali się przeciwnicy i Rudola oraz Szałankiewicza nie zobaczymy w turnieju głównym, w którym jednak zagrają dwie inne polskie pary.

Prawo do gry w turnieju głównym World Tour w Doha bez konieczności rozgrywania kwalifikacji zapewnione mieli już wcześniej Piotr Kantor i Bartosz Łosiak oraz Michał Bryl i Grzegorz Fijałek. Trzecia polska para – Jakub Szałankiewicz i Maciej Rudol o miejsce w turnieju głównym musiała walczyć we wtorek w kwalifikacjach.

W I rundzie kwalifikacji biało-czerwoni trafili na litewską parę Lukas Kazdailis/Arnas Rumsevicius. Nasi reprezentanci od początku narzucili swoją grę rywalom i odskoczyli na kilka punktów, ostatecznie wygrywając pierwszego seta do 16. W drugiej partii rywale podnieśli poprzeczkę dużo wyżej i set miał bardzo zacięty przebieg. Na szczęście Rudol i Szałankiewicz przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę w samej końcówce i pokonali przeciwników 24:22. Tym samym awansowali do II rundy kwalifikacji.

W meczu decydującym bezpośrednio o awansie do turnieju głównego rywalami naszych siatkarzy byli Nico Beeler i Marco Krattiger ze Szwajcarii. W pierwszym secie to rywale mieli niewielką przewagę, ale biało-czerwoni starali się dotrzymywać im kroku. Ostatecznie lepsi okazali się Szwajcarzy, którzy wygrali tego seta 21:18. W drugiej partii gra Polaków całkowicie się załamała. Przewaga przeciwników rosła w zastraszającym tempie i była już nie do odrobienia. Beeler i Krattiger wygrali tę partię do 13 i to oni zagrają w rozpoczynającym się w środę turnieju głównym.