Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Doha: Pewny awans Kantora i Łosiaka

WT Doha: Pewny awans Kantora i Łosiaka

W środę rano Piotr Kantor i Bartosz Łosiak rozpoczęli rywalizację w turnieju World Tour w katarskim Doha, po pokonaniu pary z Holandii, biało-czerwoni wygrali z parą norweską i zapewnili sobie awans do kolejnego etapu z pierwszego miejsca w swojej grupie. Pierwsze spotkanie zakończyło się tie-breakiem, w drugim reprezentanci Polski wygrali już bardzo pewnie.

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak rozpoczęli spotkanie bardzo dobrze, od prowadzenia 2:0 i kontynuowali swoją dobrą grę w kolejnych akcjach. Co prawda przeciwnicy doprowadzili do remisu (6:6), ale od razu biało-czerwoni po raz kolejny wypracowali dwupunktową nadwyżkę, która utrzymywała się w kolejnych akcjach Im bliżej końca seta premierowego, tym coraz lepiej spisywali się reprezentanci naszego kraju, dokładając kolejne punkty do prowadzenia (14:11, 21:18). Końcówka w zupełności już należała do Kantora i Łosiaka, którzy nie pozwolili rywalom z Norwegii zdobyć choćby punktu.

Otwarcie kolejnej części meczu należało do duetu Mol/Sorum, który prowadził 2:0. Długo się tą przewagą jednak nie nacieszył, gdyż w środę to biało-czerwoni byli lepiej dysponowani i szybko przejęli przewagę. Choć Norwegowie jeszcze odrobili dwupunktową stratę i wyrównali po 7, to nadwyżka znowu wróciła na konto Polaków, którzy po czasie technicznym dołożyli do niej kolejny punkt (13:10). W połowie seta gra się wyrównała, ale toczyła się przy prowadzeniu polskiej dwójki. Ta w końcówce ponownie włączyła wyższy bieg, odskoczyła na 19:15 i choć Norwegowie bronili kolejne piłki meczowe, to zakończyła seta wynikiem 21:18, a cały mecz wygrała w minimalnej liczbie setów.

Kantor/Łosiak (POL) – Mol/Sorum (NOR) 2:0
(21:14, 21:18)