Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Doha: Kantor i Łosiak ponownie słabsi od Amerykanów

WT Doha: Kantor i Łosiak ponownie słabsi od Amerykanów

Rok temu w Doha w ćwierćfinale Katara Beach Volleyball Cup 2018 Bartosz Łosiak i Piotr Kantor po niesamowicie zaciętym pojedynku przegrali z parą Dalhausser/Lucena 1:2. W tegorocznym turnieju z cyklu World Tour Polacy również okazali się słabsi od rywali ze Stanów Zjednoczonych. Tym razem Amerykanie potrzebowali tylko dwóch setów do zapewnienia sobie miejsca w półfinale, w którym zmierzą się z Hiszpanami – Pablo Herrerą oraz Adriánem Gavirą.

Początek spotkania był zacięty, drużyny wymieniały się nieznacznym prowadzeniem (3:4, 6:5). Chociaż Nicholas Lucena i Philip Dalhausser odskoczyli na 8:6, przez własne błędy w ataku stracili całą zaliczkę(8:8). Po ataku Dalhaussera nastąpiła przerwa techniczna (10:11). Nie brakowało przedłużonych akcji. Więcej cierpliwości w nich zachowywali jednak Amerykanie, którzy po zagraniu Luceny odskoczyli na 15:12. Polacy mieli problem z przełamaniem przeciwników (13:17). Biało-czerwoni nie byli w stanie skutecznie przebić się przez blok. Dopiero kiwka Bartosza Łosiaka przerwała kolejną passę przeciwników (14:18). Amerykanom w końcówce dodatkowo dopisywało szczęście. Sprytne zagranie z przechodzącej piłki zakończyło inauguracyjną odsłonę.

Od zagrywki w siatkę drugiego set rozpoczęli Polacy, jednak szybko dodali skuteczny atak (1:1). Początkowo gra toczyła się punkt za punkt (5:6, 7:8). Podobnie jak w poprzedniej odsłonie to Piotr Kantor i Bartosz Łosiak gonili wynik, do remisu doprowadziło nieudane przyjęcie zagrywki drugiego ze wspomnianych Polaków (9:9). Z czasem sytuacja zaczęła się odwracać. Skuteczny blok i sprytne przebicie pozwoliły biało-czerwonym odskoczyć na 14:11 i o czas poprosili Amerykanie. Dopiero po przerwie Dalhausser przerwał serię. Własne błędy nie pozwoliły biało-czerwonym utrzymać przewagi, po dwóch autowych atakach to Amerykanie prowadzili 16:15 a przerwę wykorzystali biało-czerwoni. Czas nie wybił z rytmu siatkarzy z USA, którzy po efektownym bloku prowadzili 18:15. Dopiero zagrywka w taśmę Dalhaussera dała punkt Polakom (16:19). Po tej serii straconych punktów Kantorowi i Łosiakowi nie udało już się podnieść. Atak z drugiej piłki zamknął rywalizację.