Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Budpeszt: Obie polskie pary w II rundzie kwalifikacji

WT Budpeszt: Obie polskie pary w II rundzie kwalifikacji

fot. fivb-org

W Budapeszcie rozpoczął się jednogwiazdkowy turniej z cyklu World Tour, w kwalifikacjach którego wystąpiły dwie polskie pary. Oba duety można oglądać głównie w krajowych rozgrywkach, jednak w swoich pierwszych spotkaniach poradziły sobie bardzo dobrze pokonując rywali z Czech i Włoch w dwóch setach.

Michał Korycki i Jarosław Lech na co dzień nie grają razem, a w zawodach krajowych występują z innymi partnerami. Mimo to w starciu z czeską dwójką Weiss/Tichy biało-czerwoni poradzili sobie bardzo dobrze. W pierwszej odsłonie rywale nie mieli zupełnie nic do powiedzenia, a polska dwójka dużo zyskała nie tylko po swojej dobrej postawie, ale także dzięki nieudanym zagraniom Czechów. Ci trochę bardziej postawili się jej w kolejnej odsłonie. Rywale zaczęli kończyć więcej akcji, ale mimo to nie byli w stanie przedłużyć tego meczu.Bardzo dobre spotkanie rozegrała dwójka Sebastian Kaczmarek i Adrian Sdebel, która w dwóch podobnych setach pokonała Włochów Monduzzi/Zauli. Biało-czerwoni praktycznie od początku do końca kontrolowali spotkanie, nie pozwalając zbliżyć się przeciwnikom. Ci tylko krótkimi momentami mogli nawiązać walkę. Polacy zakończyli mecz szybko i bez najmniejszych problemów.

O awans do turnieju głównego Lech i Korycki zagrają z Serbami Pusonjić/Rajković, natomiast Kaczmarek i Sdebel z czeską dwójką Samec/Kufa.

Korycki/Lech (POL) – Weiss/Tichy (CZE) 2:0
(21:12, 21:19)
Kaczmarek/Sdebel (POL) – Monduzzi/Zauli (ITA) 2:0
(21:15, 21:15)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved