Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Budapeszt: Korycki/Lech przegrali i odpadli z turnieju

WT Budapeszt: Korycki/Lech przegrali i odpadli z turnieju

Turniej World Tour w Budapeszcie już bez udziału polskich par. W meczu, którego stawką był awans do ćwierćfinału imprezy wyższość rywali musieli uznać Jarosław Lech i Michał Korycki. Przeciwnikami biało-czerwonych byli Grecy – Angelos i Vasileios Mandilaris. Polacy nie zdołali jednak ugrać w tym spotkaniu żadnej partii i pożegnali się z rozgrywkami.

Tylko dwóch setów i niespełna 35 minut potrzebował grecki duet Angelos Mandilaris i Vasileios Mandilaris, by wyeliminować Jarosława Lecha i Michała Koryckiego z rozgrywanego stolicy Węgier turnieju World Tour. W pierwszej partii spotkania walka była w miarę wyrównana, ale to rywale biało-czerwonych spisali się lepiej w  decydujących momentach. Ostatecznie wygrali tę odsłonę minimalnie – 21:19. Podbudowani jednak tym zwycięstwem reprezentanci Grecji  w drugim secie wyraźnie przejęli inicjatywę. Nie dali duetowi Lech/Korycki żadnych szans i pewnie pokonali polski zespół. Triumfowali bowiem z aż siedmiopunktową przewagą – 21:14.

W węgierskim turnieju nie ma już zatem żadnej polskiej pary. Przypomnijmy, że wcześniej z udziałem  w imprezie pożegnali się Sebastian Kaczmarek i Adrian Sdebel, których w ostatnim grupowym spotkaniu z gry wyeliminowała kontuzja.

Mandilaris A./Mandilaris V. (GRE) – Korycki/Lech (POL) 2:0
(21:19, 21:14)