Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Budapeszt: Oba polskie duety zagrają w turnieju głównym

WT Budapeszt: Oba polskie duety zagrają w turnieju głównym

fot. FIVB

Obie polskie pary wystąpią w turnieju głównym cyklu World Tour w Budapeszcie. Pomyślnie kwalifikacje przebrnęli zarówno Michał Korycki oraz Jarosław Lech, jak i Sebastian Kaczmarek wraz z Adrianem Sdebelem. W decydujących spotkaniach polskie pary nie oddały żadnego seta swoim przeciwnikom.

Jako pierwsi do walki ruszyli Michał Korycki i Jarosław Lech. Bardzo dobrze otworzyli swoje spotkanie, dość szybko obejmując wyraźne prowadzenie 7:3. Serbska para próbowała nawiązać w secie walkę z rywalami, lecz Polacy bardzo spokojnie utrzymywali swoją przewagę, pewnie dążąc do objęcia prowadzenia w setach (14:7). Dominacja „biało-czerwonych” trwała w najlepsze, toteż Serbowie nie zdołali osiągnąć dziesięciu punktów.Druga odsłona pojedynku była na początku zdecydowanie bardziej wyrównana (4:4). Z czasem inicjatywę na boisku przejęła serbska para, odskakując swoim oponentom (8:5). Korycki z Lechem nie pozwolili jednak rywalom na dalszą ucieczkę, trzymając się blisko remisowego wyniku (9:10), by w końcu doprowadzić do wyrównania (12:12). Po kolejnej wymianie punkt za punkt do głosu doszli Polacy, osiągając wynik 18:16. Ostatecznie o losach partii zdecydowała gra na przewagi, w której lepiej poradził sobie duet z Polski.

Korycki/Lech (POL) – Pusonjić/Rajković (SRB) 2:0
(21:8, 25:23)

Następnie do gry przystąpili Sebastian Kaczmarek i Adrian Sdebel. Drugi polski duet również udanie rozpoczął walkę z czeskimi przeciwnikami, choć ich przewaga nie była aż tak wyraźna (6:4). Przez chwilę „Orły” poprawiły swój wynik (8:4), lecz Czesi szybko poprawili swoją grę, doprowadzając do remisu (8:8). W dalszej części odsłony więcej do powiedzenia mieli polscy zawodnicy, którzy zbudowali sobie komfortową przewagę, utrzymując ją do końca seta.

„Biało-czerwoni” szli za ciosem w drugiej partii, dość szybko „odskakując” swoim oponentom (5:2). Ponownie im odsłona zmierzała w dalszą fazę, tym dystans pomiędzy duetami zwiększał się na korzyść Kaczmarka i Sdebela (15:9). Taki obraz spotkania utrzymał się do samego końca, toteż polska para pewnie przypieczętowała awans do WT w Budapeszcie.

Kaczmarek/Sdebel (POL) – D. Kufa/Samec (CZE) 2:0
(21:15, 21:15)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved