Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Bandar Anzali: Kujawiak i Paszkowski przegrali w ćwierćfinale

WT Bandar Anzali: Kujawiak i Paszkowski przegrali w ćwierćfinale

Podczas gdy czołowe duety walczą w Las Vegas, w irańskim Bandar Anzali rozgrywany jest jednogwiazdkowy turniej z cyklu World Tour – Caspian Sea Series Bandar Anzali Tour. Wystąpili w nim Kacper Kujawiak i Mateusz Paszkowski. Polacy zakończyli walkę na ćwierćfinale, w którym 1:2 przegrali z duetem gospodarzy – Salemi/Vakili.

Kacper Kujawiak i Mateusz Paszkowski rozpoczął rywalizację w Bandar Anzali od meczu z Rosjanami. Kramarenko i Bobrikow w pierwszym secie starali się postawić biało-czerwonym. Reprezentanci Rosji nie zdołali jednak urwać Polakom seta. Kujawiak/Paszkowski wygrali inauguracyjną partię do 17. W kolejnej odsłonie gra była zdecydowanie bardziej jednostronna. Rosjanie nie potrafili zatrzymać przeciwników, którzy rządzili i dzielili na boisku. Druga partia padła łupem Polaków do 10.

W drugim meczu grupowym biało-czerwoni zmierzyli się z Kazachami. Bogatu/Jakowlew również wyraźnie wygrali swój pierwszy mecz. Spotkanie, którego stawką było pierwsze miejsce w grupie, lepiej rozpoczęli biało-czerwoni, którzy wygrali do 18. Drugi set miał zupełnie inny przebieg. Raz za razem punktowali siatkarze z Kazachstanu, co pozwoliło im triumfować 21:12. Najwięcej emocji było w decydującej partii. Zacięta walka toczyła się do samego końca. Długa walka na przewagi rozstrzygnięta została na korzyść Polaków, co dało im pierwsze miejsce w grupie i bezpośredni awans do ćwierćfinału.

grupa D:
Kujawiak/Paszkowski POL – Bobrikow/Kramarenko RUS 2:0
(21:17, 21:10)
Bogatu/Jakowlew KAZ – Kujawiak Paszkowski POL 1:2
(18:21, 21:12, 19:21)

W ćwierćfinale Kujawiak i Paszkowski zmierzyli się z reprezentantami Iranu – Bahmanem Salemiinjehborounem i Arashem Vakilim. Irańczycy w 1/8 pokonali 2:0 duet z Kazachstanu – Kuleszow/Petrossjants 2:0. Otwarcie pojedynku, którego stawką była gra o medale, toczyło się pod dyktando Polaków. Kujawiak/Paszkowski wygrali inauguracyjną odsłonę do 12. To nie podłamało gospodarzy. Druga odsłona była znacznie bardziej wyrównana i ostatecznie to Salemi/Vakili triumfowali 21:19. Trzecia partia to ostra wymiana ciosów. Podobnie jak w ostatnim starciu grupowym, również w ćwierćfinale Polacy grali na przewagi. Tym razem więcej zimnej krwi zachowali ich rywale i to oni wygrali 17:15. Do półfinałów awansowały aż trzy duety gospodarzy.