Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Baden: Prudel i Miszczuk przegrali w ćwierćfinale

WT Baden: Prudel i Miszczuk przegrali w ćwierćfinale

Mariusz Prudel i Mikołaj Miszczuk mimo walki nie zdołali pokonać Christopha Dresslera i Alexandra Hubera. Tym samym biało-czerwoni zakończyli udział w turnieju w Baden na ćwierćfinale. Austriacy w półfinale zagrają ze zwycięzcą spotkania Doppler/Horst – Sekerci/Urlu.

Lepiej w pojedynek weszli Christoph Dressler i Alexander Huber, którzy szybko odskoczyli na 6:2. Passę rywali skutecznym atakiem przerwał dopiero Mariusz Prudel (3:7). W kolejnych akcjach sytuacja na boisku nie ulegała zmianie, wciąż na wyraźnym prowadzeniu pozostawali Austriacy. Z czasem gra wyrównała się, było coraz więcej przedłużonych i zaciętych wymian (7:11). Chociaż Miszczuk/Prudel starali się niwelować dystans, rywale szybko ponownie odskakiwali. Polacy po skutecznym bloku złapali kontakt punktowy z rywalami, ale w kolejnej akcji mocny atak po skosie okazał się już nie do zatrzymania (15:17). Biało-czerwoni ofiarnie walczyli w obronie, jednak nie potrafili doprowadzić do wyrównania. Ostatnie akcje toczyły się pod dyktando duetu Dressler/Huber, którzy zakończyli seta zdecydowanym atakiem po prostej.

Otwarcie drugiej odsłony było zacięte (5:4), żaden z duetów nie był w stanie zbudować wyraźnego prowadzenia. W dalszej fazie seta Mariusz Prudel i Mikołaj Miszczuk utrzymywali dwupunktową zaliczkę (13:11). Austriacy nie odpuszczali, akcje były przedłużone a biało-czerwoni zaczęli mieć problemy ze skończeniem ataku. Dressler/Huber wykorzystali słabszy moment Polaków i nie tylko odrobili wszystkie straty, ale wyszli na prowadzenie 14:13. Coraz lepiej zaczął funkcjonować austriacki blok. W kolejnych akcjach trwała gra punkt za punkt (17:17, 18:18). Autowy atak Miszczuka dał piłki meczowe Austriakom, którzy wykorzystali już pierwszą z nich.