Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Baden: Zwycięstwo i porażka Polaków w fazie grupowej

WT Baden: Zwycięstwo i porażka Polaków w fazie grupowej

Mariusz Prudel i Mikołaj Miszczuk od zwycięstwa rozpoczęli rywalizację w grupie B turnieju z cyklu World Tour w Baden. Biało-czerwoni w pierwszym meczu pokonali Holendrów – Meesa Bloma i Yoricka de Groota. O zwycięstwo w grupie Polacy zagrali z Clemensem Dopplerem i Alexandrem Horstem.  Austriacy byli wyraźnie lepsi od naszych reprezentantów i to oni zajęli 1. miejsce w tabeli.

Jedyna męska para w turnieju głównym w Baden od początku wysoko postawiła poprzeczkę przeciwnikom. Mees Blom i Yorick de Groot nie dawali za wygraną, jednak to biało-czerwoni dyktowali warunki. Starania Holendrów nie wystarczały, pierwszego seta Mariusz Prudel i Mikołaj Miszczuk wygrali do 18. W drugim secie Polacy poszli za ciosem. Ich rywale starali się walczyć, ale na siatce górował duet Prudel/Miszczuk. W drugiej odsłonie siatkarze z Holandii zdobyli 16 oczek.

Po pierwszych spotkaniach biało-czerwoni zajmowali 1. miejsce w tabeli. W drugim spotkaniu, którego stawką były zwycięstwo w grupie B, Polacy zmierzyli się z Clemensem Dopplerem i Alexandrem Horstem. Austriacy w swoim pierwszym spotkaniu pokonali rosyjski duet Bakhanar/Bogatow 2:0 (21:17, 21:19). Początkowo Polacy dotrzymywali korku rywalom, jednak z akcji na akcję inicjatywę zaczęli przejmować Doppler i Horst. Prudel/Miszczuk starali się jeszcze doprowadzić do wyrównania, ale nie udała im się ta sztuka i przegrali 17:21. Drugi set to już dominacja Austriaków, którzy nie pozwolili na zbyt wiele biało-czerwonym. Polacy w tej odsłonie zdobyli tylko 10 punktów i rozgrywki grupowe zakończyli na trzecim miejscu.