Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Baden: Polacy przepadli w kwalifikacjach

WT Baden: Polacy przepadli w kwalifikacjach

fot. CEV

Miłosz Kruk i Dominik Poznański wystąpili w kwalifikacjach do turnieju jednogwiazdkowego turnieju w austriackim Baden. Polacy przegrali w I rundzie z czeską parą Sramek/Gala i pożegnali się już z turniejem. W rozpoczynającym się jutro turnieju głównym Polskę reprezentować będą Mariusz Prudel i Mikołaj Miszczuk oraz w rywalizacji kobiet Marta Duda i Marta Łodej.

Miłosz Kruk i Dominika Poznański byli jedyną polską parą, która startowała w dzisiejszych kwalifikacjach do turnieju głównego World Tour w Baden. Polacy w I rundzie zmierzyli się dziś w Austrii z reprezentantami Czech Martinem Sramkiem i Jakubem Galą.Pierwszy set przebiegał pod dyktando zawodników czeskich, ale biało-czerwoni dość długo starali się im dotrzymać kroku. W końcówce Gala i Sramek udowodnili jednak swoją wyższość i wygrali tę partię do 21. W drugiej Polacy zagrali o wiele lepiej, unikając prostych błędów. Kruk i Poznański szybko odskoczyli rywalom, a w końcówce jeszcze powiększyli swoją przewagę. Nasi reprezentanci wygrali 21:15 i doprowadzili do tie-breaka.

W decydującej partii Czesi byli znów krok przed biało-czerwonymi. Nasi siatkarze robili co mogli, by dogonić rywali i przełamać ich przewagę, ale bezskutecznie. Sramek i Gala wygrali 15:10 i całe spotkanie 2:1 i to oni awansowali do kolejnej rundy kwalifikacji. Dla Miłosza Kruka i Dominika Poznańskiego ten turniej już się zakończył.

I runda kwalifikacji:
Sramek/Gala CZE – Kruk/Poznański POL 2:1
(21:17, 15:21, 15:10)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-06-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved