Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Baden: Mariusz Prudel i Mikołaj Miszczuk w ćwierćfinale

WT Baden: Mariusz Prudel i Mikołaj Miszczuk w ćwierćfinale

Mariusz Prudel i Mikołaj Miszczuk w 1/8 finału turnieju z cyklu World Tour w Baden zmierzyli się z niemieckim duetem Dollinger/Kulzer. Pierwszą partię pojedynku wygrali siatkarze naszych zachodnich sąsiadów. W kolejnych lepsi okazali się jednak biało-czerwoni, dzięki czemu awansowali do ćwierćfinału turnieju.

W początkowej części premierowej odsłony spotkania Niemcy wypracowali sobie dwupunktową zaliczkę. Duet Dollinger/Kulzer poszedł za ciosem, prezentował się lepiej od biało-czerwonych i prowadził już pięcioma ,,oczkami”. W końcówce Mariusz Prudel i Mikołaj Miszczuk zbliżyli się do rywali, jednak nie byli w stanie rozstrzygnąć tej partii na swoją korzyść. Pierwszy set zakończył się zwycięstwem niemieckiej pary 21:18.

Biało-czerwoni lepiej weszli w drugą odsłonę spotkania szybko wypracowali sobie dwupunktową zaliczkę (3:1), którą później mozolnie powiększali (9:6, 11:7). Duet znad Wisły prezentował się zdecydowanie lepiej od swoich przeciwników, dzięki czemu powiększył zaliczkę do pięciu ,,oczek”. Mariusz Prudel i Mikołaj Miszczuk pewnie dowieźli przewagę do końca seta, a o awansie do ćwierćfinału musiał zadecydować tie-break. To Polacy lepiej rozpoczęli decydującą odsłonę spotkania, zbudowali dwupunktową zaliczkę (4:2), którą powiększyli w trakcie trwania seta (7:4). Biało-czerwoni nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa, utrzymali przewagę bez większych problemów, wygrali tie-breaka 15:12 i zameldowali się w ćwierćfinale turnieju w Baden.

Dollinger/Kulzer GER – Prudel/Miszczuk POL 1:2
(21:18, 16:21, 12:15)