Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Baden: Duda/Łodej odpadły po fazie grupowej

WT Baden: Duda/Łodej odpadły po fazie grupowej

Marta Duda i Marta Łodej to jedyne reprezentantki Polski, które występują w World Tour rozgrywanym w Baden. Polska dwójka zmagania rozpoczęła od razu od turnieju od przegranej w meczu z tureckim teamem Gokalp/Nezir. W drugim spotkaniu biało-czerwone walczyły o pozostanie w turnieju. Ich rywalkami były Belgijki Cools/Vd Vonder. Chociaż Polki po wyraźnie przegranym pierwszym secie podniosły się, nie udało im się wygrać. Kolejna porażka 1:2 sprawiła, że Duda/Łodej zakończyły turniej na 13. lokacie.

Polki miały swoje szanse w tym meczu, który zakończył się po trzysetowej walce. Każda z partii kończyła się minimalną różnicą, a pierwsza odsłona rozgrywana była przez krótki czas na przewagi. To reprezentantki naszego kraju zapisały na swoim koncie pierwszego seta i objęły prowadzenie w meczu. W kolejnym usilnie walczyły o to, by móc triumfować w całym meczu, jednak rywalki również nie odpuszczały. Sytuacja powtórzyła się w tie-breaku, którego polska dwójka przegrała do 13.

O pozostanie w turniej Marta Duda i Marta Łodej walczyły z Belgijkami. Sarah Cools i Lisa Van Den Vonder w pierwszym meczu grupowym uległy duetowi Schützenhöfer/Plesiutschnig 0:2. Belgijki z wysokiego c rozpoczęły drugi grupowy pojedynek. Marta Duda i Marta Łodej nie potrafiły przeciwstawić się przeciwniczkom i przegrały do 12. W drugiej odsłonie Polki zaczęły grać skuteczniej. Biało-czerwone utrzymywały kontakt punktowy z rywalkami. Duda/Łodej dobrze rozegrały końcówkę i doprowadziły do trzeciego seta. W nim również nie zabrakło walki, ale ostatnie słowo należało do przeciwniczek. Tym samym Polki zakończyły przygodę z turniejem na fazie grupowej.