Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Nie wszystkie zespoły II ligi kobiet już wróciły do gry po przerwie

Nie wszystkie zespoły II ligi kobiet już wróciły do gry po przerwie

Na miniony weekend zaplanowano kolejną serię spotkań II ligi kobiet. Nie wszystkie jednak zespół wróciły do gry po świąteczno-noworocznej przerwie – część spotkań została przełożona na późniejsze terminy. Odnotować warto pierwszą porażkę w sezonie lidera grup – NOSiR-u Nowy Dwór Mazowiecki oraz Olimpii Jawor. Jedynym niepokonanym do tej pory zespołem w II lidze kobiet pozostaje Płomień Sosnowiec.

W grupie 1 rozegrano tylko dwa spotkania 15. kolejki, w tym mecz na szczycie w Stężycy, w którym Wieżyca podejmowała lidera tabeli. Siatkarki Spójni dwukrotnie w tym meczu obejmowały prowadzenie, ale gospodynie za każdym razem doprowadzały do remisu. Ostatecznie zespół ze Stargardu wygrał w tie-breaku i umocnił się na pierwszym miejscu w tabeli. W Gdańsku Gedania pokonała 3:1 Politechnikę Poznań i nadal zajmując 4. miejsce w tabeli dające udział w play-off odskoczyła goniącym ją rywalom. Poznanianki po powrocie z Gdańska w poniedziałek awansem rozegrały jeszcze mecz 16. kolejki, w którym podejmowały przedostatni w tabeli zespół Truso Elbląg. Siatkarki Politechniki pewnie wygrały to spotkanie w trzech setach, w ostatnim rozbijając rywalki do 7. Pozostałe spotkania przeniesiono na późniejsze terminy.

W grupie 2 nastąpiła zmiana lidera. Wszystko za sprawą pierwszej porażki w sezonie NOSiR-u Nowy Dwór Mazowiecki, który w Siedlcach przegrał po tie-breaku z miejscową Ósemką. Nowodworzanki pojechały jednak na ten mecz w mocno osłabionym i eksperymentalnym składzie, ponieważ podstawowe siatkarki grały w tym czasie sparing w Łodzi z mistrzem Polski. Jeden zdobyty punkt w Siedlcach nie pozwolił NOSiR-owi utrzymać pozycji lidera, bowiem AZS AWF Warszawa pokonał w Legionowie miejscowy zespół LTS, ale również po tie-breaku. Obecnie Akademiczki mają jeden punkt przewagi nad nowodworzankami, ale też rozegrały jedno spotkanie więcej od rywalek. Zbyt wielu emocji nie było w Łasku i w Warszawie. Łaskovia pewnie pokonała w trzech setach Nike Węgrów i wciąż jest w grze o miejsce w play-off. Z kolei AZS LSW Warszawa wygrał w stolicy z Chemikiem Olsztyn, również 3:0. Warszawianki awansowały tym samym na 6. miejsce w tabeli, ale do czołowej czwórki mają jeszcze 7 punktów straty. Pauzował w tej kolejce zespół Sparty Warszawa, a mecz BAS-u Białystok z Krótką Mysiadło rozegrany zostanie na początku lutego.

W grupie 3 udało się rozegrać wszystkie spotkania w terminie i nie zabrakło niespodzianki. W meczu na szczycie wicelider tabeli Jedynka Siewierz pokonał na swoim terenie Olimpię Jawor 3:1. Była to pierwsza porażka siatkarek Olimpii w tym sezonie i ich przewaga nad Jedynką stopniała do trzech punktów. Na czwarte, premiowane grą w play-off, miejsce w tabeli awansował Sokół Radzionków. Zespół Sokoła odniósł cenne wyjazdowe zwycięstwo w Mysłowicach, pokonując Silesię Volley 3:0. Z trzech punktów cieszył się również trzeci w tabeli Sobieski, który w Oławie wygrał w trzech setach z SMS PZPS II Szczyrk, chociaż uczennice ze Szczyrku były bliskie urwania seta faworytowi. W niedzielnym meczu dziesiątej porażki z rzędu doznała Polonia Świdnica. Świdniczanki we własnej hali uległy 1:3 Chełmcowi Wałbrzych i nadal z zerowym dorobkiem punktowym i zaledwie 4 wygranymi setami w sezonie zamykają tabelę grupy 3. Pauzował w ten weekend zespół MKS II Kalisz.

W grupie 4 nie zwalnia tempa sosnowiecki Płomień. Podopieczne trenera Krzysztofa Zabielnego wygrały dziesiąty mecz z rzędu, tym razem pokonując we własnej hali 3:0 Wisłę Kraków. Sosnowiczanki z kompletem zwycięstw zajmują fotel lidera tabeli z 10 punktami przewagi nad rywalami. Na drugie miejsce awansował AZS UMCS Lublin, który na własnym terenie rozprawił się w trzech setach z Popradem, chociaż nowosądeczanki napędziły gospodyniom strachu w ostatniej partii, doprowadzając do walki na przewagi. Z wygranej w pierwszym meczu w nowym roku cieszyły się również zawodniczki PLKS-u Pszczyna. Pszczynianki pokonały u siebie 3:0 Maraton Krzeszowice, który zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Mecz KPKS-u Halemba z Pogonią Proszowice został rozegrany jeszcze przed świętami (2:3), a pauzował w ten weekend zespół Tomasovii Tomaszów Lubelski.