Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Wszystkie majowe World Toury przełożone

fot. FIVB

Wczoraj informowaliśmy o odwołaniu zawodów z cyklu World Tour, które miały się odbyć pod koniec maja w Warszawie. Wczoraj ukazał się również oficjalny komunikat FIVB, w którym światowa federacja ogłosiła, że żadne zawody z tej serii w maju się nie odbędą. Warszawski turniej jest na razie jedynym odwołanym. Pozostałe rozgrywki są póki co planowane w innym terminie.

Powodem oczywiście jest epidemia koronawirusa i wynikające z tego ograniczenia. Federacja podkreśliła, że działania podjęte są w trosce o zdrowie siatkarzy, ale także z powodów utrudnień logistycznych. W momencie kiedy coraz więcej krajów ogranicza ruch międzynarodowy – głównie lotniczy, organizacja zawodów wydaje się karkołomnym pomysłem.Działacze dodali, że są w stałym kontakcie z organizatorami przełożonych imprez i pracują nad stworzeniem alternatywnego kalendarza, który byłby satysfakcjonujący dla wszystkich zainteresowanych stron.

Na razie nie ma oficjalnego potwierdzenia w sprawie imprez czerwcowych, ale wczoraj Kinga Wojtasik w wywiadzie powiedziała, że również czerwcowe imprezy się nie odbędą. Wydaje się to bardzo prawdopodobne, gdyż FIVB ogłosiła, że obecnie rozważa kalendarz czerwcowy i trwają dyskusje na temat tych imprez. Jeżeli te informacje się potwierdzą, federacja będzie musiała stanąć przed wyzwaniem zmiany zasad kwalifikacji olimpijskich (o ile igrzyska również nie zostaną przełożone lub odwołane). Na tę chwilę jedynym rozsądnym rozwiązaniem wydaje się ustalenie składu olimpijczyków na podstawie rankingów. Federacja w tej sprawie jest w stałym kontakcie z MKOL i zapowiada ogłoszenie decyzji najszybciej, jak to tylko będzie możliwe.

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved