Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Wszyscy czekają na decyzję Michała Kubiaka

Wszyscy czekają na decyzję Michała Kubiaka

fot. FIVB

Kapitan reprezentacji Polski zamierza rozwiązać kontrakt z Halkbankiem Ankara. Trafi do Włoch, czy też może wróci do Polski? Po świetnym sezonie jeden z najlepszych siatkarzy świata ma wiele ciekawych ofert. 

„Mam z Halkbankiem ważny kontrakt i na kolejny rok zostanę w Turcji” – mówił Michał Kubiak w rozmowie z „Przeglądem Sportowym” kilka miesięcy temu. Potem w Ankarze kilkakrotnie wybuchały jednak bomby i kapitan reprezentacji Polski zmienił zdanie. Po zdobyciu mistrzostwa Turcji poprosił o rozwiązanie, ważnego jeszcze rok, kontraktu. Potwierdził to prezes Halkbanku Selahattin Süleymanoglu, który przyznał, że reprezentant Polski chce odejść z klubu, ponieważ obawia się o zdrowie swoje i rodziny.Choć kontrakt nie został jeszcze rozwiązany, Kubiak najwyraźniej nie wyobraża sobie powrotu do Turcji. W rozmowie z Łukaszem Kadziewiczem opublikowanej na stronie internetowej Polsatu Sport mówi tak: „Pieniądze są ważne w dzisiejszym świecie, ale moja rodzina musi się dobrze i bezpiecznie czuć. Nie deklaruję oczywiście, że nigdy nie wrócę do Ankary, bo w Halkbanku było mi naprawdę dobrze. Czułem się tam jak w domu, mam dwa lata wspaniałych wspomnień” – wyznał kapitan biało-czerwonych w „Kadziu Projekt.”

Kubiak w zakończonym sezonie zarabiał w Halkbanku około 300 tysięcy euro, a w kolejnym jego kontrakt miał jeszcze wzrosnąć. Od pieniędzy ważniejsze okazało się jednak bezpieczeństwo. Po świetnym sezonie jeden z najlepszych siatkarzy świata ma wiele ciekawych ofert. Oficjalnie o zainteresowaniu Kubiakiem poinformował mistrz Iranu Sarmayeh Bank – w tym sezonie grał tam Łukasz Żygadło – ale jest raczej mało prawdopodobne, że kapitan polskiej kadry zdecyduje się na wyjazd do Teheranu, bo na pewno w innych klubach jest w stanie wynegocjować lepszy kontrakt.

Włoskie media wiążą Kubiaka z Sir Safety Perugia, skąd miał ofertę już rok temu, ale wówczas zdecydował się zostać w Ankarze. Według włoskich dziennikarzy Kubiak ma też propozycje powrotu do Polski. Jedynym klubem, który ma dzisiaj miejsce dla Kubiaka – i byłby w stanie spełnić jego wymagania finansowe – jest Asseco Resovia Rzeszów, która na razie przebiera w obcokrajowcach, ale wiadomo, że musi mieć też w składzie Polaków.

Najbardziej kusi go jednak Cucine Lube Civitanova, czyli trzeci zespół tegorocznej Ligi Mistrzów, który po drodze wyeliminował… Halkbank. Do byłej drużyny Sebastiana Świderskiego i Bartosza Kurka Kubiak mógłby trafić razem z inną gwiazdą Halkbanku Cwetanem Sokołowem. Bułgar też chce zerwać kontrakt w Turcji i – tak jak Polak – ma ofertę z Rzeszowa.

źródło: Dziennik Łódzki, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-05-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved