Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Wstrząs w Lube, klub rozstaje się ze Stefano Recine

Wstrząs w Lube, klub rozstaje się ze Stefano Recine

Cucine Lube Civitanova wygrało w „małym finale” Ligi Mistrzów z Resovią Rzeszów. Krótko po spotkaniu włoskie media obiegła informacja, że wieloletni dyrektor sportowy biancorossich – Stefano Recine rozstaje się z klubem. Informację potwierdził również klub, wydając oficjalny komunikat.

Stefano Recine dyrektorem sportowym Lube był od 13 lat, tym bardziej decyzja władz klubu była zaskakująca. Recine został odwołany ze stanowiska ze skutkiem natychmiastowym, jak przyznała Simona Sileoni, nie była to łatwa decyzja ze względu na więź, jaka łączyła byłego już dyrektora sportowego biancorossich z klubem. Nie było to jedyne tąpnięcie w zespole, o swojej rezygnacji z pełnienia obowiązków wiceprezesa poinformował Albino Massaccesi, zarząd drużyny wciąż jednak nie potwierdził rozstania z Massaccessim, nie akceptując decyzji wiceprezesa. – Tę rezygnację oczywiście weźmiemy pod uwagę, jednak zastrzegamy sobie, ze potrzebujemy kilka dni na rozpatrzenie całej sprawy – mówiła prezes Sileoni.Mimo że oficjalny komunikat władz klubu ogłoszono dopiero po meczu o brązowy medal, w którym Lube pokonało Resovię Rzeszów, decyzja zapadła po sobotniej porażce biancorossich z Trentino. Jak wyjaśniała prezes, miało to wstrząsnąć zespołem, szczególnie przed czwartkowym meczem półfinałów włoskiej Serie A, w których Lube Civitanova zagra z Sir Safety Perugia. Aktualnie po dwóch meczach to ekipa z Umbrii jest w lepszej sytuacji. – Ten zespół został zbudowany, aby walczyć o najwyższe cele, jest częścią ambitnego projektu, wymagającego sporych inwestycji, a do tej pory uzyskiwane wyniki były rezultatami poniżej naszych oczekiwań. Wiemy, że w sporcie zwycięstwo to czasem kwestia zależności matematycznych, jednak nie podobał nam się sposób, w jaki podchodzono do porażek. To była niedopuszczalna postawa – mówiła Simona Sileoni. Prezes Lube dodała jednak, że celem władz klubu nie jest przypisywanie winy za taki rozwój wypadków wyłącznie Stefano Recine. – Oczywiście jesteśmy świadomi, że nie można winy przypisywać wyłącznie Stefano Recine. Dziękujemy mu za te 13 lat spędzonych razem, kiedy nie brakowało pięknych i szczęśliwych chwil i życzę powodzenia w przyszłości – zakończyła Sileoni.

Jak donoszą włoskie media, prawdopodobne jest, że miejsce Recine w Lube Civitanova zajmie Giuseppe Cormio, pracujący wcześniej w takich klubach jak CMC-Romania, Padwa, Cuneo czy Trento.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-04-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved