Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Wstępny terminarz I ligi kobiet i mężczyzn

Poznaliśmy wstępny terminarz oraz skład I ligi mężczyzn i I ligi kobiet. Na zapleczu ekstraklasy zagra 12 żeńskich i 12 męskich zespołów, w tym drużyny SMS-u Szczyrk i SMS-u Spała. W I lidze kobiet zobaczymy aż pięć nowych klubów w porównaniu z poprzednim sezonem, w I lidze mężczyzn cztery nowe zespoły.

Aż pięć nowych zespołów zobaczymy w sezonie 2017/2018 w I lidze kobiet. Uni Opole oraz Grupa Azoty PWSZ Tarnów wywalczyły awans w turnieju finałowym. Enea Energetyk Poznań zastąpił Proximę Kraków, która zagra w Orlen Lidze, z kolei MKS E.Leclerc Radomka Radom wszedł do I ligi w miejsce wycofanego zespołu AZS-u Politechniki Opolskiej. Ostatnim beniaminkiem jest zespół AZS-u AWF-u Warszawa, który zajął trzecie miejsce w turnieju finałowym II ligi kobiet. Miejsce dla stołecznej drużyny znalazło się po decyzji Nike Węgrów o zgłoszeniu się do II ligi kobiet. Tak więc w I lidze kobiet w tym sezonie będziemy mieli derby Warszawy.Runda zasadnicza ma rozpocząć się 7 października, a zakończyć 3 marca. Faworytami rozgrywek są stołeczna Wisła i WTS Solna Wieliczka, ale sporo namieszać w tabeli mogą również zespoły z Gliwic, Kalisza i Poznania. Dwie (a nie cztery jak w poprzednich sezonach) najlepsze drużyny I ligi kobiet będą mogły ubiegać się o prawo gry w Orlen Lidze. Dwa ostatnie zespoły (nie licząc SMS-u PZPS Szczyrk) spadną do II ligi kobiet.

I liga kobiet:
I kolejka – 7.10.2017
Wisła Warszawa – SMS PZPS Szczyrk
Joker Mekro Energoremont Świecie – MKS E.Leclerc Radomka Radom
WTS Solna Wieliczka – Enea Energetyk Poznań
KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice – AZS AWF Warszawa
MKS Calisia Kalisz – Grupa Azoty PWSZ Tarnów
Krosno Glass Karpaty AZS PWSZ MOSiR – Uni Opole

O tydzień wcześniej ma wystartować I liga mężczyzn, która liczyć będzie 12 zespołów. Znalazł się w niej spadkowicz z PlusLigi, AZS Częstochowa oraz dwóch beniaminków, którzy wywalczyli awans z II ligi mężczyzn – Olimpia Sulęcin i Lechia Tomaszów Mazowiecki. Spadkowicz Norwid Częstochowa zastąpił w składzie I ligi mężczyzn Victorię Wałbrzych, której nie zobaczymy na szczeblu centralnym. Runda zasadnicza ma zakończyć się 7 lutego, a dwie najlepsze drużyny po rozgrywkach play-off będą mogły ubiegać się o miejsce w PlusLidze, dwa najsłabsze zespoły spadną do II ligi mężczyzn.

Wśród faworytów I ligi mężczyzn wymieniane są zespoły z Suwałk i Nysy, ogromną niewiadomą jest drużyna AZS-u Częstochowa, wciąż jeszcze nie wiadomo, jacy zawodnicy w niej wystąpią. Kłopoty organizacyjne przeżywa klub z Hajnówki, ale udało się je przezwyciężyć i SKS jest w składzie pierwszoligowców. Wszystko wskazuje na to, że w sezonie 2017/2018 w I lidze mężczyzn kibice będą mogli pasjonować się derbami Częstochowy.

I liga mężczyzn
I kolejka – 30.09.2017
AZS Częstochowa – SMS PZPS Spała
MKS Ślepsk Suwałki – Olimpia Sulęcin
KPS Siedlce – KS Lechia Tomaszów Mazowiecki
AZS PWSZ Nysa – Exact Systems Norwid Częstochowa
TSV Sanok – APP Krispol Września
SKS Hajnówka – AZS AGH Kraków

Skład lig i terminarz musi jeszcze zostać zatwierdzony przez zarząd Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2017-07-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved