Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Wstępny skład reprezentacji Polski na turniej LN w Australii

Wstępny skład reprezentacji Polski na turniej LN w Australii

fot. Katarzyna Antczak

Vital Heynen, trener reprezentacji Polski mężczyzn, poinformował, że zgodnie z wcześniejszymi założeniami zamierza dokonać zmian w składzie na piąty turniej Siatkarskiej Ligi Narodów, który rozegrany zostanie w Melbourne (22-24 czerwca) z udziałem Argentyny, Australii, Brazylii i Polski.

Jednocześnie informujemy, że w razie dolegliwości lub kontuzji któregokolwiek z zawodników trener ma prawo dokonać korekt w składzie.



Wstępny skład reprezentacji Polski mężczyzn na Siatkarską Ligę Narodów w Australii

Rozgrywający: Marcin Janusz, Grzegorz Łomacz

Atakujący: Maciej Muzaj, Łukasz Kaczmarek, Bartosz Kurek

Przyjmujący: Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka, Bartosz Kwolek, Mateusz Mika, Bartosz Bednorz

Środkowi: Bartłomiej Lemański, Jakub Kochanowski, Mateusz Bieniek

Libero: Paweł Zatorski

 

W składzie 21. nazwisk na Siatkarską Ligę Narodów są:

1 Piotr Nowakowski      – Trefl Gdańsk SA, środkowy

3 Dawid Konarski            – Ziraat Bankasi, atakujący

4 Marcin Komenda         – GKS Katowice SA, rozgrywający

8 Damian Schulz               – Trefl Gdańsk SA, atakujący

11 Fabian Drzyzga           – Olympiakos, rozgrywający

16 Michał Żurek                – Piłka Siatkowa AZS UWM SA, libero

26 Kacper Piechocki       – KPS Skra Bełchatów SA, libero

 

Szeroki skład na Siatkarską Ligę Narodów uzupełniają:

23 Jan Nowakowski        – ONICO Warszawa, środkowy

10 Damian Wojtaszek   – ONICO Warszawa, libero

24 Tomasz Fornal             – Cerrad Czarni Radom SA, przyjmujący

25 Norbert Huber            – Cerrad Czarni Radom SA, środkowy

 

W przygotowaniach kadry do kolejnych imprez sezonu uczestniczą także:

Łukasz Kozub                    – MKS Będzin, rozgrywający

Mateusz Masłowski      – Asseco Resovia SA, libero

Rafał Szymura                   – ZAKSA SA Kędzierzyn-Koźle, przyjmujący

Mateusz Kowalski           – MKS Będzin SA, środkowy

Piotr Łukasik                      – BBTS SA, przyjmujący

 

Sztab trenerski i medyczny

Vital Heynen                      – I trener

Michał Mieszko Gogol  – asystent trenera

Sebastian Pawlik              – asystent trenera

Paweł Woicki                     –  2.asystent trenera

Jakub Gniado                     – trener przygotowania fizycznego

Fons Vranken                     – trener przygotowania fizycznego

Jan Sokal                               – lekarz prowadzący

Krzysztof Zając                 – lekarz

Wiesław Maroń                – lekarz

Sebastian Żabierek         – lekarz

Tomasz Pieczko                 – fizjoterapeuta

Mateusz Kowalik              – fizjoterapeuta

Robert Kaźmierczak       – statystyk

Andrzej Wołkowycki      – kierownik zaopatrzenia

Mariusz Szyszko                – dyrektor reprezentacji/rzecznik

Hubert Tomaszewski      – menedżer

Nasza męska reprezentacja narodowa rozegrała 12 spotkań w fazie preliminaryjnej VNL 2018. Biało-czerwoni zwyciężyli w 8. meczach. Polacy zmierzyli się lub zmierzą się ze znakomitymi przeciwnikami, kolejno:

Rosja – 5 m. w rankingu FIVB, mistrz Europy 2017
Kanada – 6 m. w rankingu FIVB, brązowy medalista LŚ 2017
Korea – 21 m. w rankingu FIVB
Chiny – 20 m. w rankingu FIVB
Niemcy – 10 m. w rankingu FIVB, wicemistrz Europy 2017, brązowy medalista MŚ 2014
Francja – 9 m. w rankingu FIVB, mistrz Europy 2015, złoty medalista LŚ 2017
Japonia – 12 m. w rankingu FIVB
Bułgaria – 14 m. w rankingu FIVB
Włochy – 4 m. w rankingu FIVB, srebrny medalista IO 2016
USA – 2 m. w rankingu FIVB, brązowy medalista IO 2016
Serbia – 11 m. w rankingu FIVB, brązowy medalista ME 2017
Iran – 8 m. w rankingu FIVB
Australia – 16 m. w rankingu FIVB
Argentyna – 7 m. w rankingu FIVB
Brazylia – 1 m. w rankingu FIVB, złoty medalista IO 2016, srebrny medalista LŚ 2017, srebrny medalista MŚ 2014

Tydzień V 22-24 czerwca 2018

Melbourne (Australia): Australia, Argentyna, Brazylia, Polska
Jiangmen (Chiny): Chiny, Kanada, Serbia, Japonia
Teheran (Iran): Iran, Bułgaria, Niemcy, Korea
Modena (Włochy): Włochy, Francja, Rosja, USA

Turniej finałowy, Lille (Francja) 4-8 lipca

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn, Siatkarska Liga Narodów

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2018-06-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved