Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wspólna konferencja Konrada Piechockiego i Miguela Falaski

Wspólna konferencja Konrada Piechockiego i Miguela Falaski

fot. PGE Skra Bełchatów

– Rozstajemy się z Miguelem w zgodzie, podając sobie ręce – tak rozpoczął specjalną konferencję prasową prezes PGE Skry Bełchatów, Konrad Piechocki. – Chciałbym, by mimo wszystko drużyna zakończyła udanie sezon, ponieważ jej zwycięstwo będzie również moim zwycięstwem, będzie naszym zwycięstwem – mówił były już szkoleniowiec bełchatowian, Miguel Angel Falasca.

Od zwolnienia Miguela Falaski ze stanowiska szkoleniowca PGE Skry Bełchatów minęło już kilka dni, wciąż jednak temat jest żywy w rozmowach sympatyków siatkówki. W piątek prezes klubu Konrad Piechocki oraz trener Miguel Angel Falasca pojawili się na specjalnej konferencji prasowej, by powiedzieć, że rozstają się w zgodzie. – Myślę, że już sam fakt, że spotykamy się na tej konferencji, może stanowić o tym, że rozstajemy się z Miguelem w zgodzie, podając sobie ręce. Trzy lata temu tworzyliśmy ten projekt, oddawaliśmy Miguelowi klub, byliśmy przekonani, że to będzie dobry wybór i czas dobrej, wspólnej pracy. Teraz mogę to potwierdzić i mam takie przekonanie – mówił prezes PGE Skry Bełchatów.Chciałbym bardzo podziękować za ten czas, w którym powierzono ci drużynę, w którym osiągnęliśmy sporo sukcesów, przede wszystkim odzyskując mistrzostwo Polski. W pierwszym roku pracy zdobyliśmy Superpuchar Polski, w kolejnym w sportowej rywalizacji znaleźliśmy się w Final Four Ligi Mistrzów i w tym sezonie zdobyliśmy również Puchar Polski. To stanowi o tym, że jest to okres, w którym osiągnęliśmy bardzo dużo sukcesów razem. Dzisiaj nasze drogi się rozchodzą, ale nigdy w życiu nie mów nigdy. Z całego serca, szczerze, w imieniu własnym i całego klubu jeszcze raz dziękuje i życzę ci, Miguel, dalszych sukcesów zarówno na drodze trenerskiej, jak i w życiu osobistym – dodał Konrad Piechocki.

Chcę powiedzieć, że akceptuję tę decyzję, ale nie zgadzam się z nią. Chcę wyjaśnić, że nadal miałem siłę i motywację, by kontynuować pracę do końca i wierzyłem, że mamy szansę, by wygrać PlusLigę. Nigdy się nie poddałem, ale osiągnęliśmy porozumienie, które doprowadziło do rozwiązania kontraktu. W tym okresie osiągnęliśmy z drużyną dobre rezultaty. Do tego momentu w ciągu trzech sezonów wygraliśmy raz PlusLigę, raz Puchar Polski i raz Superpuchar kraju. Zakwalifikowaliśmy się też do Final Four Ligi Mistrzów pierwszy raz – przyznał Miguela Falasca. – Chcę też dodać, że pomimo tego, że nie zgadzam się z tą decyzją, co było wspominane w mediach w ostatnim czasie, nie będę opowiadał historii o wewnętrznej sytuacji w drużynie, ze względu na szacunek do zespołu. Myślę, że dalsze rozmowy na ten temat nie pomogą zawodnikom w tym ważnym momencie sezonu. Chciałbym, by mimo wszystko drużyna zakończyła udanie sezon, ponieważ jej zwycięstwo będzie również moim zwycięstwem, będzie naszym zwycięstwem – dodał były już szkoleniowiec bełchatowskiej Skry.

– Dziękuję sztabowi szkoleniowemu, drużynie i kibicom. Jestem też bardzo wdzięczny wszystkim ludziom za wsparcie, jakie otrzymałem w ostatnim czasie. Życzę Skrze powodzenia w przyszłości – zakończył Falasca.

Wypowiedź prezesa PGE Skry Bełchatów, Konrada Piechockiego:

Wypowiedź Miguela Falaski:

źródło: inf. własna, skra.pl

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-04-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved