Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Wrocławski zespół zniknie z ekstraklasy?

Wrocławski zespół zniknie z ekstraklasy?

fot. Łukasz Krzywański

Chociaż na boisku Impel Wrocław zapewnił sobie pozostanie w Lidze Siatkówki Kobiet istnieje możliwość, że wrocławianki nie zagrają w ekstraklasie w przyszłym sezonie. Wszystko związane jest z problemami finansowymi, jakie trapią klub. – Prawa rynku są nieubłagane, tu są potrzebne środki na to, żeby taki zespół mógł funkcjonować. Decyzja zapadnie w ciągu najbliższego tygodnia – skomentował w Radiu Wrocław Jacek Grabowski.

Wrocławski klub w ostatnich latach zdobył srebrny (2014) i brązowy (2016) medal mistrzostw Polski. W mijającym sezonie drużyna zajmowała zupełnie inne miejsce w tabeli kobiecej ekstraklasy. Ograniczenie finansowania przez firmę Impel zmusiło czwarty zespół sezonu 2016/2017 do przejścia rewolucji kadrowej. Klub zbudował młody, ale dość ciekawy skład. Rundę zasadniczą Impel Wrocław zakończył na 10. miejscu. Z 8 wygranymi i 26 punktami na koncie zapewniły sobie utrzymanie w Lidze Siatkówki Kobiet. W starciach, których stawką było 9. miejsce, wrocławianki dwukrotnie przegrały w Ostrowcu Świętokrzyski najpierw 2:3, a następnie 0:3 i zakończyły cały sezon na 10. miejscu.Chociaż sportowo zespół prowadzony przez Marka Solarewicza utrzymał się w Lidze Siatkówki Kobiet, jeszcze nie jest pewne, czy w niej wystąpi. Prezes klubu nie ukrywa, że istnieje szansa, iż przygoda Impelu z ekstraklasą dobiegnie końca. – Jeśli nic się nie zmieni w ciągu najbliższych dni, to nie będziemy oglądali zespołu w ekstraklasie siatkarek w przyszłym roku. Poszukiwania głównego, tytularnego sponsora jeszcze trwają, natomiast już jest taki moment, kiedy te decyzje muszą zapadać i należy kompletować skład na przyszły sezon – otwarcie wyjaśnia prezes klubu, Jacek Grabowski.

Niezagrożona jest przyszłość grup młodzieżowych działających przy wrocławskim klubie. Włodarze jeszcze walczą, aby utrzymać byt w ekstraklasie. Jeśli jednak im się to nie uda, rozważają możliwość sprzedaży swojego miejsca w Lidze Siatkówki Kobiet. – Taką możliwość niestety też rozważamy. Bardzo wierzyliśmy, że uda się uratować to miejsce i ten zespół – przyznał Grabowski. – Prawa rynku są nieubłagane, tu są potrzebne środki na to, żeby taki zespół mógł funkcjonować. Decyzja zapadnie w ciągu najbliższego tygodnia – dodał.

źródło: inf. własna, Radio Wrocław

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-04-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved