Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Wrocławianki zagrają i potrenują z SC Poczdam

Wrocławianki zagrają i potrenują z SC Poczdam

fot. Michał Szymański

Oczy siatkarskiego świata skupione są na turniejach kwalifikacyjnych do Igrzysk Olimpijskich. Z tego powodu w Lidze Siatkówki Kobiet nastąpiła przerwa w rozgrywkach. Sztaby szkoleniowe poszukują możliwości sparingów, by utrzymać rytm meczowy. W najbliższych dniach #VolleyWrocław zagra sparingi z SC Poczdam.

SC Poczdam to obecnie trzecia drużyna Bundesligi. W dziesięciu meczach – tylko dwukrotnie doznały porażki, zdobywając łącznie 24 punkty. W niemieckim zespole gra m.in. Valerie Nichol – rozgrywająca znana wrocławskim kibicom z występów w dolnośląskim klubie.Wrocławianki do Niemiec udadzą się w środę wieczorem. W czwartek czeka je wspólne trenowanie z drużyną z Niemiec. W piątek natomiast zostanie rozegrany sparing z gospodyniami. – Z przyjemnością przyjęliśmy zaproszenie od trenera z Poczdamu – Guillermo Naranjo Hernandeza. Ważnym jest, aby podtrzymać rytm meczowy. Wiele drużyn postępuje w podobny sposób i sparuje z innymi zespołami. Wszystko to z powodu kwalifikacji do igrzysk olimpijskich i tym samym przerwy ligowej, która spotkała nas w tym tygodniu – tłumaczy Tomasz Kowalski, drugi trener #VolleyWrocław.

– Jestem bardzo ciekawy konfrontacji. Oczywiście wynik jest w tym momencie sprawą drugorzędną, lecz myślę, że mecz zapowiada się dość interesująco. Trening i sparing, który nas czeka z zespołem spoza naszej ligi wpłynie pozytywnie na nasz zespół i stworzy dodatkową motywację do dalszej pracy – dodaje szkoleniowiec.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved