Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Wrocławianki wygrały turniej w Opolu

Wrocławianki wygrały turniej w Opolu

fot. Łukasz Krzywański

Drużyna z Wrocławia wygrała Turniej 60-lecia Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Opolskiego. W sobotę i niedzielę przedstawiciel LSK zagrał odpowiednio z Enea Energetykiem Poznań i Uni Opole, wygrywając oba mecze 3:2. Na drugim miejscu uplasował się zespół z Poznania, który w tie-breaku ograł gospodynie turnieju.

Drugi tydzień wrześniowych przygotowań #VolleyWrocław do sezonu 2019/2020 uwieńczył Turniej 60-lecia Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Opolskiego. W weekend siatkarki z Dolnego Śląska zagrały z dwoma zespołami z pierwszej ligi – Enea Energetyk Poznań i Uni Opole. Zwycięstwa w obu meczach zapewniły wrocławiankom wygraną w całym turnieju. Na drugim miejscu uplasowała się ekipa z Poznania, która w tie-breaku ograła gospodynie.Sobotni mecz to sinusoida zagrań z obu stron. Początki każdej partii były wyrównane, dopiero w środkowym fragmencie seta któraś z drużyn zdobywała przewagę, którą utrzymywała do końca partii. Niedzielne spotkanie można opatrzyć maksymą: „kto zagrywa, ten wygrywa”. Po dwóch partiach zwyciężonych przez wrocławianki, do głosu doszły gospodynie. Ostatecznie jednak w tie-breaku górą okazały się Dolnoślązaczki.

W obu meczach trener Wojciech Kurczyński skorzystał ze wszystkich możliwych siatkarek i rotacji, jakie są dostępne w siatkówce. To było dodatkowe utrudnienie dla zespołu z Wrocławia, który musiał się odnaleźć w każdej sytuacji. Nadrzędnym celem sparingów jest jednak sprawdzenie wyuczonych schematów i umiejętności nabytych w ostatnich dniach treningu.

Liderkami w #VolleyWrocław była Natalia Murek oraz Aleksandra Rasińska, które w obu meczach zdobyły ponad 30 punktów każda. Natalia Murek i Kinga Kasprzak postraszyły swoje rywalki asami serwisowymi, a na siatce czujnie działały Aleksandra Gancarz i Łucja Kuriata. – Za nami dwa ciężkie mecze i po raz pierwszy mogę powiedzieć, że czuję się zmęczona. Były to wymagające spotkania, zważywszy na różnicę między momentem, w którym my jesteśmy, a w którym są zespoły z pierwszej ligi. Cieszę się, że każda z nas dostała możliwość gry w turnieju i z ostatecznej wygranej w całych rozgrywkach – powiedziała Aleksandra Gancarz, środkowa #VolleyWrocław.

– Zebraliśmy bardzo dużo materiału. Wszystkie siatkarki spędziły podobną liczbę setów na boisku. W tym momencie przygotowań sparingi traktujemy jako element treningu. Oczywiście zmienia się fakt, że jest to bardziej forma meczowa i dochodzą do tego emocje z tym związane. Cieszę się, że wygraliśmy i w dobrych humorach wracamy do Wrocławia. Tam czekają na nas kolejne dni spędzone na treningach – dodał Tomasz Kowalski, drugi trener #VolleyWrocław.

#VolleyWrocław : Enea Energetyk Poznań 3:2
(26:24, 17:25, 25:21, 24:26, 15:11)

Składy zespołów:
#VolleyWrocław: Gancarz (13), Rasińska (19), Murek (25), Mras (2), Irzemska (7), Fedorek (2), Pancewicz (L) oraz Wers, Felak (9), Kuriata (6), Gajewska (2)
Enea Energetyk Poznań: Jurczyk (4), Dybek (15), Budnik (10), Muszyńska (6), Tobiasz (3), Hajduk (15), Bogdanowicz N . (L) oraz Bogdanowicz A., Dreczka (11), Olemaniuk (5), Nowak (L)

Uni Opole : #VolleyWrocław 2:3
(25:27, 24:26, 25:21, 25:23, 12:15)

Składy zespołów:
Uni Opole: Wołodko (2), Gierak (9), Ciesiulewicz (7), Szczygieł (14), Witkowska (14), Orzyłowska (12), Szczygłowska (L) oraz Sobiczewska (9), Stronias (7), Makarowska, Rusin (L)
#VolleyWrocław: Gancarz (4), Gajewska, Soter (10), Murek (8), Kasprzak (14), Irzemska (14), Dzikowicz (L) oraz Wers, Felak (1), Kuriata (2), Rasińska (18), Mras

Uni Opole – Enea Energetyk Poznań 2:3
(20:25, 19:25, 25:20, 25:16, 11:15)

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved