Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Wrocławianki powalczą w turnieju w Goleniowie

Wrocławianki powalczą w turnieju w Goleniowie

fot. Łukasz Krzywański

Najbliższy weekend siatkarki z Wrocławia spędzą na grze podczas turnieju w Goleniowie. Zmierzą się tam z zespołami z Ligi Siatkówki Kobiet – z Bielska-Białej, Bydgoszczy oraz Kalisza. Będzie to kolejny etap przygotowań do nowego sezonu siatkarskiej ekstraklasy.

#VolleyWrocław jest w trakcie czwartego tygodnia przygotowań do nowego sezonu Ligi Siatkówki Kobiet. Podsumowaniem tego okresu będzie turniej w Goleniowie, który ma być kolejnym sprawdzianem dla nowej drużyny. – Turniej w Goleniowie będzie dla nas kolejną okazją do sprawdzenia w warunkach meczowych wszystkiego, nad czym pracujemy na treningach. Planujemy w trakcie turnieju dać możliwości gry wszystkim dziewczynom, dzięki czemu będziemy mogli przetestować różne rozwiązania personalne, a także sprawdzić, na jakim poziomie sportowym są poszczególne siatkarki. Dzięki takim spotkaniom zweryfikujemy również, czy opracowane przez nas rozwiązania taktyczne są tak efektywne, jak byśmy tego chcieli – powiedział Wojciech Kurczyński, drugi trener #VolleyWrocław.W Goleniowie wrocławianki zagrają z przedstawicielami LSK. W piątek zmierzą się z beniaminkiem Ligi Siatkówki Kobiet – zespołem Energa MKS Kalisz. Mecz inaugurujący cały turniej zaplanowany jest na godzinę 17:00. W sobotę rywalem siatkarek z Dolnego Śląska będzie Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz (godz. 18:30), natomiast na zakończenie turnieju, w niedzielę, podopieczne trenera Solarewicza zagrają z BKS-em Profi Credit Bielsko-Biała (godz. 12:30).

– Jeśli chodzi o przeciwników, to cieszę się, że zagramy z zespołami z Kalisza, Bydgoszczy i Bielska, ponieważ są to zespoły, które prezentują poziom zbliżony do naszego. Myślę więc, że mecze będą zacięte. Dodatkowym pozytywnym aspektem rywalizacji ze wspomnianymi przeciwnikami jest  fakt, że w barwach tych zespołów można znaleźć siatkarki, które grały we Wrocławiu, tak jak Kaśka Konieczna (BKS Bielsko-Biała) czy Tamara Gałucha (Pałac Bydgoszcz). Takie spotkania zawsze mają swój dodatkowy smaczek – dodaje Kurczyński.

Turniej odbędzie się w dniach 28-30 września w hali sportowej OSiR-u w Goleniowie – ul. Norwida 1.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki towarzyskie, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-09-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved