Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Wrocławianki na pierwszym miejscu w Karpaczu

Wrocławianki na pierwszym miejscu w Karpaczu

fot. Sylwia Lis

Na zakończenie turnieju w Karpaczu zespoły rozegrały pięciosetowe pojedynki. Najpierw dzięki zwycięstwu nad SMS-em Szczyrk Atom Trefl Sopot zapewnił sobie trzecie miejsce. Następnie zmierzyły się dwa niepokonane zespoły. Lepsze w tym starciu okazały się wrocławianki, zapewniając sobie zwycięstwo w Międzynarodowym Turnieju w Piłce Siatkowej Kobiet. MVP turnieju wybrana została Megan Courtney.

W pierwszym z niedzielnych meczów turnieju w Karpaczu zespół Atomu Trefla Sopot miał dwa oblicza. W pierwszym i trzecim secie deklasował swoje rywalki, odskakiwał od początku i później tylko powiększał przewagę, wygrywając w tych odsłonach do 11 i 12. W partiach następujących po tych efektownych zwycięstwach w sopockich szeregach następowało jednak rozprężenie, wskutek którego młode kadrowiczki ze Szczyrku dwukrotnie doprowadzały do remisów w meczu. O wszystkim zdecydował więc tie-break. W nim również nie brakowało zwrotów sytuacji. Sopocianki przegrywały 11:12, by zdobyć trzy punkty z rzędu i zapewnić sobie dwie piłki meczowe. Nie wykorzystały ich jednak, rywalki doprowadziły do remisu, a po chwili wygrały kolejną akcję i same miały meczbola. Atomówki obroniły tę, jak i trzy kolejne piłki meczowe, by po chwili samemu przejąć inicjatywę i ostatecznie zakończyć ten siatkarski thriller wynikiem 23:21.Atom Trefl Sopot – SMS PZPS Szczyrk 3:2
(25:12, 23:25, 25:11, 18:25, 23:21)

W ostatnim meczu turnieju w Karpaczu zmierzyły się dwa niepokonane dotąd zespoły. Siatkarki Dresdner SC przez dwa dni nie straciły nawet seta. Niemki jednak nie najlepiej zaczęły ostatnie spotkanie. Od początku to wrocławianki przejęły kontrolę i pierwszą partię gładko wygrały do 13. W drugim secie zawodniczki Dresdner podniosły się i ponownie rozgorzała ciekawa walka, która zakończyła się zwycięstwem Niemek do 23. Podobny przebieg miała również trzecia partia. Dopiero w czwartej na nowo do głosu doszły siatkarki z Wrocławia i wygrywając do 19, doprowadziły do tie-breaka. W nim polski zespół zdominował zmęczone przeciwniczki i efektownie wygrał do 4. Należy odnotować, że trener niemieckiego zespołu miał do dyspozycji jedynie osiem siatkarek.

Dresdner SC – Impel Wrocław 2:3
(13:25, 25:23, 25:23, 19:25, 4:15)

Kolejność końcowa Międzynarodowego Turnieju w Piłce Siatkowej Kobiet w Karpaczu:
1. Impel Wrocław
2. Dresdner SC
3. Atom Trefl Sopot
4. SMS PZPS Szczyrk

źródło: atomtrefl.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-09-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved