Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Wrocławianki mają za sobą pierwszy okres przygotowań

Wrocławianki mają za sobą pierwszy okres przygotowań

fot. Łukasz Krzywański

Pierwszy etap do nowego sezonu siatkarki Volleyball Wrocław zakończyły wejściem na Ślężę. Wrocławianki w hali treningowej spotkały się już w pierwszym tygodniu sierpnia. Pierwszy etap przygotowań to była bardziej praca indywidualna i czas na to, by poznać wszystkie koleżanki, a także styl pracy i filozofię trenera Marka Solarewicza.

Drużyna była zazwyczaj podzielona na dwie grupy – jedna pracowała w siłowni, a druga w tym czasie ćwiczyła na boisku. W tamtym tygodniu zespół miał jeden trening dziennie, a od poniedziałku wszystkie siatkarki dostały tydzień wolnego. Właściwe przygotowania zaczną się tak naprawdę dopiero 3 września i potrwają osiem tygodni. To wtedy szlifowane będzie zgranie i boiskowe schematy. Będzie też oczywiście czas na sparingi. Ich plan nie jest jeszcze dokładnie znany, ale jest duże prawdopodobieństwo, że na sparingi do Wrocławia przyjedzie utytułowany niemiecki klub Schweriner SC.Z uwagi na mistrzostwa świata, które od 23 września do 12 października rozgrywać się będą w Japonii, w tym roku sezon rozpocznie się bardzo późno. Pierwszą ligową kolejkę zaplanowano dopiero na 3 listopada. Wiadomo już, że od początku września we Wrocławiu nie będzie jeszcze Natalii Murek, która ma trenować z reprezentacją Polski. Nie wiadomo też, czy z kadrą nie zostanie dłużej rozgrywająca Weronika Wołodko. Obie siatkarki przygotowywały się ostatnio z drużyną narodową do wrześniowego turnieju Montreux Volley Masters i grały w towarzyskich spotkaniach ze Słowacją. Trener Jacek Nawrocki częściej korzystał jednak z przyjmującej. W poprzednią środę (22.08) drużyna wrocławska wybrała się na integracyjny wypad na Ślężę. Szczyt zdobyły nie tylko zawodniczki, ale także sztab szkoleniowy, prezes Jacek Grabowski czy grupa wiernych kibiców.

Jeśli chodzi jeszcze o sztab, to u sterów będzie kolejny sezon duet Marek Solarewicz – Wojciech Kurczyński. Zmiana nastąpiła na stanowisku trenera przygotowania fizycznego. Będzie nim Jarosław Tęsiorowski, który do tej pory pracował przede wszystkim z młodszymi drużynami wrocławskiego klubu. – Jarek jest związany z naszym klubem od kilku lat. Z powodzeniem przygotowuje nasze młodzieżowe zespoły do osiągnięcia kolejnych sukcesów, takich jak niedawno zdobyte wicemistrzostwo Polski juniorek. Postanowiliśmy dać mu kolejną szansę – tłumaczy prezes Jacek Grabowski. Z drużyną pożegnał się za to Bartłomiej Dąbrowski, który będzie drugim trenerem w Developresie Rzeszów.

 

źródło: Gazeta Wrocławska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-08-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved