Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Wrocławianki intensywnie wykorzystują przerwę w Orlen Lidze

Wrocławianki intensywnie wykorzystują przerwę w Orlen Lidze

fot. Bogusław Krośkiewicz

Poniedziałkowy mecz z Ostrowcem był dla Impelek ostatnim w tym roku. Przed nami przerwa reprezentacyjna, ale dla siatkarek, które pozostają we Wrocławiu, nie oznacza to rozbratu z siatkówką. Brak meczów to w tym przypadku więcej czasu na treningi.

Podczas przerwy w Orlen Lidze Impelki będą trenować w kilku blokach. Pierwszy z nich to okres od 16 do 19 grudnia. Potem zawodniczki dostaną tydzień wolnego, a święta Bożego Narodzenia spędzą z rodziną. Na treningach zjawią się już 27 grudnia, by z małą pauzą na Sylwestra rozpocząć przygotowania do drugiej części sezonu.  – Podczas tego okresu musimy ponownie naładować akumulatory przed drugą częścią sezonu, więc trening siłowy będzie istotny. Do tego będzie więcej czasu do pracy indywidualnej, a także nad techniką poszczególnych zawodniczek – mówi Marek Solarewicz, drugi trener Impelu Wrocław.Między 6 a 9 stycznia wrocławski sztab planuje rozegrać mecze sparingowe. Następny tydzień treningów poświęcony będzie już na bezpośrednie przygotowanie do styczniowych meczów, kolejno z Rzeszowem, Dreznem, Policami, Baku i Sopotem. To nie pierwszy siatkarski maraton w wykonaniu drużyny z Dolnego Śląska, w którym spotkania rozgrywane są średnio co 3 dni.

Marek Solarewicz odniósł się również do pierwszej rundy fazy zasadniczej. – Pierwszą rundę oceniam pozytywnie dla naszego zespołu. Patrząc z perspektywy czasu, rozegraliśmy wiele spotkań. Większość z nich odbyła się na wyjazdach, po długich podróżach, które nie ułatwiały nam grania na najwyższym poziomie. Mamy teraz jednak bardzo dobrą pozycję do „ataku” na wyższe miejsca w tabeli – podsumowuje Solarewicz.

Trzecie miejsce w tabeli skojarzyło Impel Wrocław z Polskim Cukrem Muszynianką Muszyną w ćwierćfinale Pucharu Polski. – Z tyłu głowy mamy już ten mecz, ale najpierw przecież spotkanie w Orlen Lidze. Dla nas liczy się tylko zwycięstwo – dodaje szkoleniowiec.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-12-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved