Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Wraca najlepszy plażowy turniej w Polsce

Wraca najlepszy plażowy turniej w Polsce

fot. Anna Klepaczko

W maju ubiegłego roku organizatorzy najlepszego w sezonie 2017 turnieju siatkówki plażowej w Polsce poinformowali, że Beach Ball nie będzie kontynuowany w 2018 roku i zniknie z kalendarza turniejów krajowych. Po kolejnych miesiącach starań jest już pewne, że do Przysuchy wróci siatkówka plażowa, a Beach Ball 2019 po raz kolejny będzie walczył o miano najlepszego plażowego turnieju w Polsce.

Dla nas był to wielki cios, że nie udało nam się, ze względów finansowych, zorganizować turnieju w ubiegłym roku. Robiliśmy wszystko, co w naszej mocy, by Beach Ball miał swoją ciągłość. Nie byliśmy jednak w stanie „przeskoczyć” finansowych aspektów. Gdy wszystko stało się wtedy jasne, a my oficjalnie zrezygnowaliśmy, wzięliśmy się ostro do pracy, by w 2019 roku siatkówka plażowa wróciła do Przysuchy. Teraz już wiemy, że to się uda. Beach Ball wraca do kalendarza turniejów siatkówki plażowej na ten sezon – informuje już oficjalnie Piotr Skiba, organizator przysuskiego turnieju. Tegoroczne zmagania nad Zalewem Topornia toczyć się będą w wakacje – w terminie 12-14 lipca.Ostatni zorganizowany w Przysusze turniej Lewiatan Beach Ball wybrany został przez zawodników, a także polską federację siatkarską najlepszym turniejem sezonu. Atmosferę finałów z 2017 roku pamięta się do tej pory. Pełne trybuny, a także dziesiątki kibiców oglądających decydujące starcia na skarpie usytuowanej w pobliżu stadionu zapewniły niesamowitą otoczkę dla rywalizacji, po której na najwyższym stopniu podium stanął duet Łukasik/Ociepski. Przy organizacji tego wydarzenia pracowało ponad 60 osób i podobnie będzie w tym roku. Wszystko po to, by turniej w Przysusze zorganizowany był na najwyższym poziomie i w pełni zadowolił kibiców, jak i samych zawodników. – Musimy dopiąć szczegóły, by móc mówić o konkretach dotyczących samego turnieju. Chcemy jednak podzielić się tą superwiadomością ze wszystkimi już teraz. Mogę zapewnić, że dołożymy wszelkich starań, by poziom organizacyjny był jeszcze wyższy niż w ostatniej edycji. Mam nadzieję, że forma wielu par dopisze, a pogoda współgra z nami w ten lipcowy weekend. Już teraz, mimo że za oknami zima, zapraszamy wszystkich kibiców. Chcemy, by weekend 12-14 lipca był wielkim świętem siatkówki plażowej i by oni byli jego częścią – mówi Piotr Skiba.

Przed organizatorami turnieju Beach Ball w Przysusze trudne zadanie, sami sobie bowiem bardzo wysoko podnieśli poprzeczkę. Wydarzenie z 2017 zakończyło się ogromnym sukcesem, a o Przysusze mówiło się jeszcze długo po zakończeniu zmagań. – Wyznaczyliśmy sobie jeden kierunek, który zmierza zawsze ku górze. Chcemy rozwijać skrzydła i sięgać wyżej i wyżej. Mamy nadzieję, że sprostamy zdaniu – podsumowuje Skiba. Doświadczenie nabyte podczas organizacji poprzednich edycji z pewnością ułatwi sprawę. Dodatkową siłą tegorocznego turnieju będzie doświadczenie i merytoryczne wsparcie Dominika Witczaka. M.in. dwukrotny mistrz Polski w siatkówce plażowej, a także wielokrotny medalista krajowych mistrzostw kraju w hali włączył się do organizacji przysuskiego wydarzenia. Mimo że Beach Ball organizowany był zaledwie przez kilka lat, wypracował sobie w tym czasie bardzo silną markę, a do niewielkiej miejscowości pod Radomiem zawsze chętnie przyjeżdżały najlepsze krajowe pary. Organizatorzy starają się zawsze zapewnić jak najwięcej atrakcji także kibicom i w tym roku też ich nie zabraknie, a Beach Ball łączyć będzie przyjemne z pożytecznym. Głównym partnerem tegorocznego wydarzenia będzie miasto Przysucha.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-02-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved