Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wraca Mecz Gwiazd PlusLigi

Wraca Mecz Gwiazd PlusLigi

fot. CEV

Północ kontra Południe. Największe gwiazdy PlusLigi, wspaniała atmosfera w krakowskiej Tauron Arenie, doskonała realizacja telewizji Polsat oraz mnóstwo niespodzianek dla najlepszych kibiców na świecie. Już 15 grudnia odbędzie się wyjątkowy Mecz Gwiazd, który poprzedzi półfinałowe mecze FIVB Klubowych Mistrzostw Świata. Szykuje się jedyny w swoim rodzaju weekend z najlepszą klubową siatkówką na świecie.

Wracamy do idei rozgrywania Meczu Gwiazd. Nadarzyła się doskonała okazja, by stworzyć wyjątkowe widowisko, bo w Polsce rozgrywane będą Klubowe Mistrzostwa Świata, a my ten czas wykorzystamy na spotkanie z kibicami – mówi Artur Popko, prezes zarządu Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej S.A. – W piątek 15 grudnia pokażemy wszystko, co najlepsze w PlusLidze. Zaplanowaliśmy wiele atrakcji, o których będziemy jeszcze informować. Serdecznie zapraszamy, warto ten wieczór spędzić z naszymi gwiazdami.– Mecz Gwiazd to gratka dla każdego kibica – mówi Tomasz Cieślik, prezes Professional Sports Events, organizatora KMŚ w Polsce. – Jestem przekonany, że jeszcze bardziej podgrzeje emocje przed najważniejszymi, czyli finałowymi spotkaniami Klubowych Mistrzostw Świata. Turniej KMŚ, który pierwszy raz w historii odbędzie się w Polsce, stanie się niezapomnianym sportowym widowiskiem – dodaje.

W Meczu Gwiazd wystąpią dwie drużyny: Północy i Południa, każdą z nich poprowadzi duet szkoleniowców. Od piątku 10 listopada na stronie www.plusliga.pl będzie trwało głosowanie na dwie meczowe „14”. Głosowanie zakończy się o północy 5 grudnia. Uczestnicy konkursu będą mogli wygrać 50 podwójnych zaproszeń na Mecz Gwiazd.

W drużynie Północy zagrają wybrani przez Państwa gracze spośród następujących ekip: Trefl Gdańsk, Espadon Szczecin, Łuczniczka Bydgoszcz, Indykpol AZS Olsztyn, ONICO Warszawa, Cerrad Czarni Radom i Cuprum Lubin. Z kolei w ekipie Południa wystąpią gracze: Jastrzębskiego Węgla, Asseco Resovii Rzeszów, GKS-u Katowice, Aluronu Virtu Warty Zawiercie, MKS-u Będzin, BBTS-u Bielsko-Biała i Dafi Społem Kielce. W głosowaniu nie wezmą udziału gracze ekip z Bełchatowa i z Kędzierzyna-Koźla, ponieważ obie drużyny walczą o Klubowe Mistrzostwo Świata i bardzo liczymy, że zagrają w kluczowych meczach w Krakowie.

Każdą z ekip Meczu Gwiazd poprowadzi duet szkoleniowców, na który też będzie można głosować na naszej stronie.

W historii PlusLigi Mecze Gwiazd odbyły się dwukrotnie, oba w stolicy. Z ostatniej edycji Meczu Gwiazd (2010 rok) nadal w PlusLidze grają tacy siatkarze, jak: Michał Ruciak, Jakub Jarosz, Marcin Wika, Wojciech Grzyb, Marcin Możdżonek, Karol Kłos, Daniel Pliński, Mariusz Wlazły czy Paweł Woicki.

Fajnie, że znowu zagramy taki mecz. To doskonała reklama i pokaz tego, co mamy najlepszego w PlusLidze. To zresztą nasze wspólne zadanie, by zachęcać ludzi do naszych rozgrywek, a takie show jest właśnie dla kibiców – mówi Paweł Woicki, rozgrywający Indykpolu AZS Olsztyn. Marcin Możdżonek z Asseco Resovii dodaje: – Cieszę się, że wraca Mecz Gwiazd, liczę, że będzie ze specjalnym scenariuszem, tak by kibice bawili się przez cały czas. Coś na pewno uda się wymyślić, by zabawić ludzi i przy okazji trochę pograć.

Idea Meczu Gwiazd bardzo podoba się trenerowi Trefla Gdańsk Andrei Anastasiemu, który zachęca wszystkich kibiców do włączenia się we wspólną zabawę. Jeszcze bardziej ucieszony jest Salvador Hidalgo Oliva, chyba najbarwniejszy siatkarz PlusLigi. – To z pewnością będzie wyjątkowe wydarzenie, spotkanie przyjaciół siatkówki i profesjonalnych graczy. Bardzo chcę być częścią tej wspaniałej atmosfery w Krakowie, bo będzie to małym ukoronowaniem mojej całej sportowej kariery, spełnieniem jednego z marzeń. Apeluję zatem do kibiców, by na mnie głosowali, przecież wiecie, że umiem robić show – śmieje się gracz Jastrzębskiego Węgla.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2017-11-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved