Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > World Tour na śniegu w Turcji i Argentynie

World Tour na śniegu w Turcji i Argentynie

fot. zbiory pryw. Michał Matyja

Turcja i Argentyna będą gospodarzami tegorocznego World Tour w siatkówce na śniegu. Dokładnie za miesiąc ta dyscyplina zagości w Kayseri-Eciyes Ski Center – jednym z największych ośrodków narciarskich w Turcji. Zawody odbędą się w dniach 12-15 marca. Co więcej FIVB podpisało z turecką federacją trzyletnią umowę, co oznacza że w najbliższych sezonach inauguracja śniegowego World Tour będzie się odbywać właśnie w Turcji.

Drugim znanym przystankiem touru będzie dobrze znane siatkarzom Bariloche w Argentynie, gdzie zawody na śniegu gościły w zeszłym roku. Tym razem World Tour zawita tam w egzotycznym dla nas terminie, bo 20-23 sierpnia, czyli w okresie kiedy u nas na całego gra się na plaży.FIVB wciąż rozpatruje kolejne aplikacje gospodarzy World Touru i wkrótce ogłosi swoje decyzje, dotyczące tegorocznych rozgrywek. Dodatkowo federacja poinformowała, że wszystkie mecze będzie można śledzić na kanale YouTube na całym świecie.

To kolejny wielki krok do rozwoju siatkówki na śniegu. W każdym kraju, w którym dotychczas gościliśmy, fani są zakochani w tej dyscyplinie i jej atmosferze. Naszym celem w propagowaniu gry zimowej było stworzenie odmiany naszej dyscypliny dla północnych krajów z zimnym klimatem, a także aby te kraje, w których tradycyjnie dominuje lato, mogły brać udział również  sporcie zimowym – powiedział szef FIVB Ary S. Graça.

źródło: fivb.com, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-02-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved