Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Wolni, do wzięcia, czy jednak nie za drodzy?

Wolni, do wzięcia, czy jednak nie za drodzy?

fot. Katarzyna Antczak

Siatkarski sezon ligowy wystartował na dobre, a w PlusLidze aspiracje do walki o podium wyraziło znacznie więcej zespołów niż te najbardziej oczywiste. Czy któryś z nich jest w stanie jeszcze bardziej się uzbroić, patrząc na rynek wolnych zawodników? Na liście wolnych graczy można znaleźć prawdziwych gigantów światowej siatkówki.

Problemem najbardziej łakomych kąsków na rynku wolnych agentów są z pewnością wymagania finansowe, przez które zawodnikom ciężko znaleźć zatrudnienie. Najbardziej okazałe CV i umiejętności mają z pewnością Amerykanin David Lee i Ivan Miljković, którzy w zeszłym sezonie grali w lidze tureckiej (kolejno Ziraat Bankasi i Halkbank).35-letni Lee ma na swoim koncie między innymi złoty medal Pucharu Świata, brąz igrzysk olimpijskich oraz grę w prawdziwych gigantach światowej siatkówki: Zenicie Kazań, Lokomotiwie Nowosybirsk, Dynamie Moskwa czy Modenie. Jeszcze starszy Miljković to żywa legenda reprezentacji Serbii. 38-latek w swojej karierze zachwycał już w Lube Banca Macerata czy Fenerbahce Stambuł, zaś z zespołem narodowym wywalczył dwa mistrzostwa Europy i złoto igrzysk olimpijskich. Formalnie Miljković pożegnał się już z parkietem, jednak Serb wciąż figuruje na listach „zawodników do wzięcia”.

Na szczycie ligi tureckiej pieniądze są ogromne, o czym niedawno przekonali się Dawid Konarski i Bartosz Kurek. Polacy w Turcji podpisali bowiem gigantyczne kontrakty i są w światowej czołówce pod tym względem. Czy kluby z PlusLigi stać na zatrudnienie tak wielkich nazwisk? To z pewnością zwiększyłoby atrakcyjność rodzimych parkietów, jednak czołowa dwójka wydaje się poza zasięgiem. Kolejnymi ciekawymi nazwiskami są między innymi Frederic Winters, który w ubiegłym sezonie bronił barw Asseco Resovii, i Holender Kay van Dijk (ostatnio Ziraat).

Serwis WorldofVolley przygotował zestawienie najciekawszych zawodników wśród wolnych agentów na rynku siatkarskim. W nawiasie narodowość oraz klub, w którym ostatnio występował dany zawodnik.

– David Lee (USA, Ziraat Bankasi)
– Ivan Miljković (Serbia, Halkbank)
– Kay van Dijk (Holandia, Ziraat Bankasi)
– Frederic Winters (Kanada, Asseco Resovia)
– Aleksa Brdjović (Serbia, Gazprom-Jugra Surgut)
– Tomislav Dokić (Serbia, Bani Yas)
– Iwan Komarow (Rosja, Ziraat Bankasi)
– William Price (USA, Stambuł BBSK)
– Angel Perez (Portoryko, Gigantes de Juntas)
– Kamil Baranek (Czechy, Paris Volley)

źródło: polsatsport.pl, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2017-10-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved