Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Wojciech Żaliński: Wyleczyłem się z kadry na dobre

Wojciech Żaliński: Wyleczyłem się z kadry na dobre

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Wyleczyłem się z kadry na dobre. Nikt mi nie wmówi, że jestem w stanie rywalizować z Michałem Kubiakiem, Wilfredo Leonem, Bartoszem Bednorzem czy Arturem Szalpukiem – powiedział przyjmujący Cerradu Czarnych Radom, Wojciech Żaliński w rozmowie z Marcinem Lepą na kanale „Prawda Siatki”.

Wojciech Żaliński zadebiutował w kadrze w 2008 roku za sprawą Raula Lozano. Włoch dostrzegł potencjał w 20-letnim wtedy siatkarzu. Kolejny ważny epizod przyjmujący zanotował w 2016 roku, kiedy stał się „dżokerem” trenera Stephane’a Antigi w kwalifikacjach igrzysk olimpijskich w Berlinie. Czy Żaliński czeka na kolejną przygodę z reprezentacją?Wyleczyłem się z kadry na dobre. Sam sobie odpowiedziałem na pytanie, czy ja mogę jeszcze coś dać tej kadrze. Na mojej pozycji są tacy ludzie, których nawet w najlepszej dyspozycji ciężko byłoby mi „wygryźć”. Nikt mi nie wmówi, ż jestem w stanie rywalizować z Michałem Kubiakiem, Wilfredo Leonem, Bartoszem Bednorzem czy Arturem Szalpukiem. Mam swoje argumenty i jestem w stanie grać dobrze w lidze, ale temat reprezentacji jest na dobre zamknięty – skomentował siatkarz.

Zapytany przez Lepę o plany na przyszłość odpowiedział, że chciałby grać jak najdłużej na najwyższym poziomie. – Były momenty, w których musiałem się wstydzić tego, jak się prezentowałem na boisku, ale były również takie, w których byłem zadowolony – powiedział Żaliński.

Więcej w serwisie polsatsport.pl

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved