Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wojciech Żaliński: Ostatnio jesteśmy w lepszej formie

Wojciech Żaliński: Ostatnio jesteśmy w lepszej formie

Siatkarze Cerrad Czarnych Radom przed własną publicznością pokonali Aluron Virtu Wartę Zawiercie, nie tracąc przy tym ani jednego seta, choć w każdej z odsłon musieli gonić wynik. – Myślę, że wiele dała duża determinacja z naszej strony. W każdym secie przegrywaliśmy dwoma, trzema, a w trzeciej partii już nawet sześcioma punktami. Nagle jednak z wyniku 15:9, zrobiło się 16:15, a potem 17:17. Byliśmy bardzo zdeterminowani, żeby wygrać – podkreślał po meczu kapitan radomian, Wojciech Żaliński.

Chociaż pojedynek Cerrad Czarnych z beniaminkiem z Zawiercia rozstrzygnął się w trzech setach na korzyść zespołu z Mazowsza, to nie było to spotkanie z gatunku lekkich, łatwych i przyjemnych. Podopieczni Roberta Prygla za każdym razem musieli gonić wynik, ale ta sztuka udała im się nawet w trzecim secie, w którym przegrywali już 9:15. – Myślę, że wiele dała duża determinacja z naszej strony. W każdym secie przegrywaliśmy dwoma, trzema, a w trzeciej partii już nawet sześcioma punktami. Nagle jednak z wyniku 15:9 zrobiło się 16:15, a potem 17:17 – wyjaśnił Wojciech Żaliński i dodał: – Byliśmy bardzo zdeterminowani, żeby wygrać. Kibice z Zawiercia nas bardzo zmotywowali, po pierwszym meczu, który graliśmy u nich, bardzo nas zaczepiali i chcieliśmy im zafundować cichą i smutną podróż do Zawiercia – przyznał szczerze kapitan radomskiej ekipy. W pierwszej części sezonu zasadniczego obie drużyny stoczyły pięciosetowy pojedynek, a i w nim triumfowali gracze Czarnych.

Na początku rozgrywek radomianom zdarzały się gorsze spotkania, a długo nie byli w stanie wygrać dwóch meczów z rzędu, ale od pewnego czasu prezentują się lepiej. – Na pewno zwycięstwa budują pewność siebie w zespole. Nie da się nie zauważyć, że ostatnio jesteśmy w lepszej formie – mówił Żaliński. – Wygrywamy z przeciwnikami, z którymi bardzo się męczyliśmy albo i nawet przegrywaliśmy w pierwszej rundzie sezonu zasadniczego. Mam nadzieję, że ta forma utrzyma się jak najdłużej i nadal nie będziemy panikować na boisku – podsumował kapitan radomian, którzy są aktualnie na dziewiątym miejscu w ligowej tabeli, a na swoim koncie zgromadzili do tej pory 33 punkty.

Wojciech Żaliński kilka spotkań temu został przestawiony na pozycję atakującego i choć do gry zdolny jest już Jakub Ziobrowski, to trener Robert Prygiel konsekwentnie stawia na Żalińskiego. Doświadczony siatkarz został wybrany najlepszym zawodnikiem ostatniego pojedynku, zapisał on na swoim koncie 19 oczek, a w ataku zanotował 62 procent skutecznych akcji. Czy okaże się to zmianą na dłużej? – Nie wiem. Muszę się nad tym zastanowić, bo ostatnio ta gra sprawia mi dużo radości. Zmiana pozycji była dla mnie dużym impulsem i chyba jakoś daję na niej radę – zdradził MVP spotkania z Wartą Zawiercie, ale jednocześnie podkreślił: – Na razie skupiamy się na tym, żeby dokończyć sezon. Faza zasadnicza zbliża się ku końcowi, a punkty zdobywają wszyscy. My chcemy się piąć w górę w tabeli, więc to jest teraz dla nas najważniejszy temat – zakończył Wojciech Żaliński. Kolejną okazję na zdobycie punktów do ligowej tabeli Czarni Radom będą mieć już w środę, kiedy na wyjeździe zmierzą się z Jastrzębskim Węglem.