Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wojciech Żaliński: Musimy wyjść nastawieni na walkę

Wojciech Żaliński: Musimy wyjść nastawieni na walkę

fot. Katarzyna Antczak

– Na pewno naszym celem cały czas pozostaje walka o miejsca 5-6 i jesteśmy tego celu blisko, ale zdajemy sobie sprawę, że Jastrzębski Węgiel nie przyjedzie do Radomia na wycieczkę – mówi Wojciech Żaliński. – Musimy wyjść nastawieni na walkę od pierwszych piłek i chcemy ten pojedynek wygrać – dodaje zawodnik Cerrad Czarnych Radom.

Chyba nie tak wyobrażaliście sobie mecz ze Skrą Bełchatów?Wojciech Żaliński:Na pewno w drużynie Skry było widać dużą motywację. Myślę, że nam też jej nie zabrakło, bo w każdym momencie przed rozpoczęciem tego meczu wierzyliśmy i chcieliśmy wygrać, ale nie pozwolili nam tego dnia totalnie na nic. Ich zagrywka była zabójcza. Nawet nie szukamy pocieszenia, ale myślę, że w Polsce nie ma zespołu, który poradziłby sobie z ich serwisem tego dnia.

Bezpośredni mecz przeciwko Cuprum Lubin na koniec rundy zasadniczej może decydować o tym czy to oni, czy Cerrad Czarni zajmą wyższą lokatę na koniec rundy. Czy to rozstawienie (więcej meczów u siebie) będzie istotne?

Nie myślę teraz kompletnie o meczu z Lubinem, skupiam się na najbliższym starciu przeciwko Jastrzębskiemu Węglowi.

Gdzieś w twojej głowie pojawiają się już myśli o kadrze i turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk?

W ogóle o tym nie myślę. To nie jest na to odpowiedni moment. Z mojej strony byłoby to nieodpowiedzialne, gdybym grając w klubie, myślał o reprezentacji, w której tak naprawdę nie mam miejsca. Nie wiem, czy trener Antiga ponownie znajdzie we mnie osobę, która ma tej reprezentacji pomóc. Na razie skupiam się na grze w Cerradzie Czarnych.

Jak ocenisz pracę Raula Lozano w Radomiu?

Na pewno trzeba ocenić ją pozytywnie. Jego celem był progres w porównaniu do poprzedniego roku i nawet przy najczarniejszym scenariuszu zajmiemy wyższe miejsce niż w ostatnim sezonie. Ocena może być jednoznaczna, oczywiście na plus.

W ostatnich meczach zespół Cerradu Czarnych poprowadzi duet Robert Prygiel, Wojciech Stępień. To będzie miało wpływ w końcówce sezonu?

– Ja sobie bardzo cenię pracę z nimi i w ogóle nie mam żadnych obaw. To już doświadczony duet, który poradzi sobie w ostatnich tygodniach sezonu.

Rozmawial Michał Nowak – Echo Dnia

źródło: Echo Dnia

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-04-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved