Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wojciech Żaliński: Mój czas w reprezentacji Polski już minął

Wojciech Żaliński: Mój czas w reprezentacji Polski już minął

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Nie liczę na to, ze zagram w reprezentacji Polski, mam już swoje lata i swój epizod w reprezentacji już miałem, nie sądzę aby on powrócił – powiedział atakujący Cerradu Czarnych Radom Wojciech Żaliński.

Czy to z perspektywy czasu było dla ciebie specjalne wydarzenie?Wojciech Żaliński:  Myślę, że z perspektywy czasu nie. Od tamtego momentu doświadczyłem wielu przykrych i fajnych chwil. Wtedy to było coś niesamowitego, pierwsze zgrupowanie z kadrą, która wtedy odradzała się po wielu latach bez sukcesów. Potem wydarzyło się jednak coś fajniejszego. Byłem w Berlinie na turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Rio i tam zadebiutowałem w reprezentacji. Z perspektywy czasu nie wspominam tamtego pierwszego zgrupowania jakoś szczególnie.

W tamtym okresie selekcjonerem reprezentacji Polski był Raul Lozano, z którym miałeś potem możliwość współpracy w Cerradzie Czarnych Radom. Jak bardzo różnił się Argentyńczyk w 2008 roku i w 2015/16?

– Raul na kadrze to był taka… siekierka. (uśmiech) Strasznie ostry trener, dyscyplina była naprawdę niesamowita. Nie było dyskusji, tylko stawał przed nami jak generał. W klubie już był jednak bardzo liberalny, prowadził dialogi. Na pewno był nauczony kilkuletnim doświadczeniem. Znał też nas, Polaków jako naród i wiedział lepiej jak do nas podchodzić. W klubie był na pewno dużo bardziej przyjemnym człowiekiem we współpracy.

Z perspektywy 30-letniego zawodnika, czy masz jeszcze nadzieję na występy w reprezentacji Polski?

– Nie. Umówmy się, musiałbym chyba w kolorowy krawat się ubrać. (śmiech) Są przypadki, kiedy zawodnicy w moim wieku zaczynają istnieć, nawet na międzynarodowych salonach siatkarskich. Ja swój krótki, bo krótki, ale czas w reprezentacji miałem i nie sądzę, żeby on wrócił. Aczkolwiek cały czas o tym marzę i wierze, że w to, że będę grał jeszcze na takim poziomie, jaki będzie uprawniał do gry w reprezentacji Polski. To nasze młode pokolenie siatkarskie w wieku 20 lat jest już na takim poziomie, że nie ma co spoglądać na 30-latków.

Więcej w serwisie Echo Dnia

Autor wywiadu: Michał Nowak

 

źródło: Echo Dnia

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-05-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved