Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wojciech Żaliński: Jesteśmy bardzo wyrównanymi drużynami

Wojciech Żaliński: Jesteśmy bardzo wyrównanymi drużynami

fot. Klaudia Piwowarczyk

W PlusLidze czas na fazę play-off. W walce o półfinał Czarni Radom zmierzą się z drużyną z Zawiercia. – Praktycznie cały sezon pracowaliśmy po to, żeby być tu, gdzie jesteśmy i jest to dla nas ogromne wyróżnienie. Myślę, że cały klub, drużyna, środowisko, teraz przejdziemy bardzo ważny test, który może zapisać się bardzo pozytywnie na wiele lat w historii klubu, bo takiej szansy dawno nie mieliśmy – stwierdził Robert Prygiel.

W najbliższą środę w PlusLidze rozpoczną się ćwierćfinały. O awans do strefy medalowej Cerrad Czarni Radom zagrają z Aluron Virtu Wartą Zawiercie. Pierwsze spotkanie radomianie zagrają na wyjeździe. – Mamy teraz sól tej ligi, najprzyjemniejszy moment. Praktycznie cały sezon pracowaliśmy po to, żeby być tu, gdzie jesteśmy i jest to dla nas ogromne wyróżnienie. Myślę, że cały klub, drużyna, środowisko, teraz przejdziemy bardzo ważny test, który może zapisać się bardzo pozytywnie na wiele lat w historii klubu, bo takiej szansy dawno nie mieliśmy. Mamy dużą szansę awansować do półfinału rozgrywek PlusLigi, co byłoby ogromnym sukcesem nas wszystkich. Myślę, że te dwa, ewentualnie trzy mecze pokażą prawdziwe oblicze tej drużyny. Jestem przekonany, że stać nas na pokonanie drużyny z Zawiercia, to nie będą łatwe mecze, bo zarówno my jak i Warta Zawiercie przez cały sezon z większymi lub mniejszymi problemami graliśmy dobrą siatkówkę i dzięki temu znajdujemy się tu, gdzie jesteśmy – powiedział Robert Prygiel.Po fazie zasadniczej Warta była czwarta a Czarni uplasowali się oczko niżej. – Jesteśmy bardzo wyrównanymi drużynami. Jeżeli po 24 meczach dzieli nas jeden punkt w lidze, to chyba nie jest przypadek. Mamy troszeczkę inny styl, ale poziom drużyny z Zawiercia jest bardzo zbliżony do nas. Nie ma znaczenia wynik poszczególnych meczów, które odbyły się wcześniej – stwierdził Wojciech Żaliński. – Jestem przekonany, że wyjdzie 13 bardzo dobrze zmotywowanych zawodników, wiedzących po co i o co gramy te mecze. Zostawimy na pewno serce, energię, siły, wszystko co mamy po to, żeby dojść do tego celu. Na początku tego tygodnia wygranie rywalizacji z zawiercianami jest dla nas możliwe. Nie jest to wspinanie na Mont Everest. Jest to poziom, który będzie bardzo ciężki, ale jesteśmy w stanie go przeskoczyć. Z niecierpliwością czekamy na tę rywalizację – dodał trener Cerrad Czarnych Radom.

W rundzie zasadniczej dwukrotnie lepsi byli radomianie. Ich rywale wygrali natomiast w Pucharze Polski. – Zapominamy o tym, że dwa razy w lidze pokonaliśmy zawiercian, bo to będą zupełnie inne mecze. Play-off rządzi się swoimi prawami, my mamy na pewno drużynę mniej doświadczoną, jednak nie na tyle mniej, żeby być kopciuszkiem w tej rywalizacji. Szanse są pół na pół. Bardzo dużo będzie zależało od dyspozycji dnia, zaangażowania i od tego, jak zawodnicy wejdą w mecz – stwierdził szkoleniowiec Czarnych. – Bardzo ważnym elementem tej drużyny jest Michal Masny. Drużyna bardzo fajnie skomponowana. Nie ma wielkich gwiazd, ale stanowi monolit i jest zespołem bardzo wyrównanym. Dopasowana idealnie do stylu rozgrywania przez Masnego szybkich, kombinacyjnych akcji. Zawodnicy dobrzy technicznie, ale ustępujący mojej drużynie warunkami fizycznymi. Drużyna, która potrafi zrobić presję na zagrywce, ale na pewno ma mniejsze atuty w postaci ofensywy i bloku – opisał najbliższych przeciwników trener Prygiel.

Rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw. Pierwszy mecz zaplanowano na 27 marca w Zawierciu, kolejny cztery dni później w Radomiu. Ewentualne trzecie starcie ponownie zagrane zostanie w Zawierciu, 6 kwietnia. – Myślę, że hala w Zawierciu jest zbliżona gabarytami do radomskiej. Drużyny, które na co dzień trenują i grają w dużych halach mają tam większe problemy. My jesteśmy przyzwyczajeni do sytuacji, w której sufit bardziej przeszkadza niż pomaga w grze. Boisko jest takie same w Zawierciu i Radomiu – zakończył kapitan Czarnych.

źródło: Czarni TV, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-03-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved