Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wojciech Żaliński: Jest entuzjazm i uśmiech na twarzy

Wojciech Żaliński: Jest entuzjazm i uśmiech na twarzy

fot. indykpolazs.pl

– Dla mnie wszystko jest nowe, ciekawe i z dużym entuzjazmem podchodzę do swoich obowiązków – mówi Wojciech Żaliński po pierwszych dniach okresu przygotowawczego. Do pierwszego, ligowego spotkania pozostało 60 dni. W tym czasie podopieczni trenera Paolo Montagnaniego rozegrają spotkania sparingowe i turnieje towarzyskie, m.in. z Treflem Gdańsk, ONICO Warszawa, Chemikiem Bydgoszcz czy MKS Ślepsk Malow Suwałki. 

Jesteście po pierwszych treningach. Nowy zespół, nowy trener, nowe otoczenie – jak to na wszystko spoglądasz?Wojciech Żaliński: Z dużą ciekawością, ponieważ zmieniłem klub i otoczenie po dość długim czasie (5 lat – red.). Dla mnie wszystko jest nowe, ciekawe i z dużym entuzjazmem podchodzę do swoich obowiązków.

A jak przebiega adaptacja do „nowych” rzeczy?

– Znałem się już trochę wcześniej z kilkoma chłopakami, więc można powiedzieć, że odświeżamy znajomości. Najdłużej utrzymuje kontakt z Pawłem Woickim, Michałem Żurkiem i Mateuszem Miką. Jeśli chodzi o otoczenie, to do Olsztyna przyjechałem trochę wcześniej, aby zaaklimatyzować się z rodziną, poznać miasto i jego okolice.

W poniedziałek miał miejsce pierwszy trening z Paolo Montagnanim. Jakie są twoje wrażenia po zajęciach z nowym szkoleniowcem?

– Jak co roku, na tym etapie przygotowań – wszystko przebiega w porządku, wśród nas jest entuzjazm, uśmiech na twarzy i co najważniejsze, brak kontuzji. Tak więc bardzo pozytywnie oceniam pierwszy trening.

Pierwszy trening trwał dwie godziny, a oprócz niego wykonaliście sporo ćwiczeń ogólnorozwojowych i przebieżek. ​Odpowiada ci takie obciążenie już na początku przygotowań?

– Tak, gdyż dużą pracę wykonuje na siłowni i byłem gotów, aby rozpocząć treningi. Na kilkanaście dni przed pierwszymi zajęciami, otrzymaliśmy rozpiskę ćwiczeń od Pawła Ciesiuna, które realizowałem indywidualnie. Myślę, że jestem odpowiednio przygotowany do tego, aby bez bólu i zmęczenia znosić obciążenia, które są obecnie większe niż w trakcie sezonu.

źródło: indykpolazs.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved