Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Wojciech Włodarczyk: Ten sezon raczej skończy się naszym spadkiem

Wojciech Włodarczyk: Ten sezon raczej skończy się naszym spadkiem

fot. legavolley.it

– Mieliśmy szanse w tym meczu, żeby pograć trochę dłużej niż trzy sety. Niestety granie z Perugią jest trochę jak przepychanka ze starszym i silniejszym bratem. Jak go zdenerwujesz, to oddaje dwa razy mocniej niż normalnie – powiedział zawodnik BCC Castellana Grotte Wojciech Włodarczyk po porażce z liderem siatkarskiej Serie A1.

W spotkaniu 21. kolejki siatkarskiej Serie A1 pomiędzy Sir Safety Conad Perugia i BCC Castellana Grotte sensacji nie było. Lider ograł ostatnią drużynę w tabeli 3:0 (25:22, 25:23, 25:20). Pokonani nie muszą się jednak wstydzić swej postawy, zagrali dobre spotkanie i nawiązali walkę z faworytem. Wojciech Włodarczyk był jednym z czołowych zawodników swej drużyny, wywalczył 12 punktów (8 atak + 3 zagrywka + 1 blok). – Ich największa bronią jest zagrywka i widać to było w dzisiejszym meczu, na skrzydłach udało nam się całkiem nieźle kontrolować Filippo Lanzę i Nicholasa Hoaga, ale Aleksandar Atanasijević zrobił różnicę na prawym skrzydle i zagrywce, gdzie ustawił tempomat i nie schodził poniżej 110 km/h – powiedział po spotkaniu polski przyjmujący.– Pomimo sporych problemów, które mamy w tym sezonie, mieliśmy szanse w tym meczu, żeby pograć trochę dłużej niż trzy sety. Niestety granie z Perugią jest trochę jak przepychanka ze starszym i silniejszym bratem. Jak go zdenerwujesz, to oddaje dwa razy mocniej niż normalnie – przyznał.

Sytuacja klubu z Castellana Grotte jest, delikatnie mówiąc, nie najlepsza. Zamyka on tabelę Serie A1 z bilansem 0 zwycięstw – 21 porażek. – Zdajemy sobie sprawę, że ten sezon raczej skończy się naszym spadkiem, ale koncentrujemy się na dwóch następnych meczach, które zagramy u siebie z przeciwnikami z tzw. nostro livello i tam poszukamy punktów – dodał Włodarczyk.

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-02-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved