Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Wojciech Włodarczyk: Nie dało się zaczarować kulek z losami

Wojciech Włodarczyk: Nie dało się zaczarować kulek z losami

fot. Katarzyna Antczak

– Cieszymy się, że mecze siatkówki gra się do trzech, a nie do dwóch wygranych setów, bo bylibyśmy już w domu i pożegnalibyśmy się z Pucharem Polski. Na szczęście jednak kierownictwo klubu może powoli szukać dobrego połączenia i dobrej trasy do Wrocławia – powiedział po meczu Pucharu Polski Wojciech Włodarczyk.

W rundzie jesiennej fazy zasadniczej po ciężkim meczu pokonaliście Jastrzębski-Węgiel. Już po nim można było się spodziewać, że ćwierćfinał Pucharu Polski będzie bardzo zacięty…Wojciech Włodarczyk: – Tak, wtedy mimo że mecz zakończył się w trzech setach, spotkanie nie było jednostronne. Pewnie wygraliśmy jedynie pierwszego seta, a pozostałe dwa zakończyły się na przewagi. Tutaj drugi set też mógł potoczyć się zupełnie inaczej. W pierwszej rundzie PlusLigi drugą partię potrafiliśmy „wydrzeć” rywalom, a w kolejnej odsłonie gra potoczyła się jeszcze lepiej. Ćwierćfinał Pucharu Polski był jeszcze bardziej wyrównany. Myślę, że w tym roku obie ekipy mają podobny potencjał i nasze mecze zawsze będą tak wyglądały.

Po przegranym secie i dziesięciominutowej przerwie kolejną odsłonę zaczęliście na wiele niższych obrotach.

– Przytrafiło nam się jakieś takie „tąpnięcie” w grze i trener Antiga zdecydował się na zmiany. Nowi zawodnicy z kolei potrzebowali troszkę czasu, żeby wejść w mecz i ostatecznie to oni w czwartym i piątym secie doprowadzili naszą drużynę do zwycięstwa. Zwróciłaś uwagę, ile trwał trzeci set? Tyle co rozgrzewka przedmeczowa i dokładnie ten czas potrzebny był naszym zmiennikom na „wskoczenie” na pełne obroty. Chwała im za to, że potrafili tego dokonać. Cieszymy się, że mecze siatkówki gra się do trzech, a nie do dwóch wygranych setów, bo bylibyśmy już w domu i pożegnali się z Pucharem Polski. Na szczęście jednak kierownictwo klubu może powoli szukać dobrego połączenia i dobrej trasy do Wrocławia.

Starcie w Bełchatowie rozstrzygnęło, że waszym rywalem w drodze do finału Pucharu Polski będzie PGE Skra. Pewnie wolelibyście zmierzyć się z Asseco Resovią, bo z nią już wygraliście w lidze, prawda?

– Jakakolwiek nie byłaby nasza wola, nie mamy wpływu na tę sytuację. Wydaje mi się, że Skra Bełchatów ma ostatnio wahania formy i to może być naszą szansą. Poza tym my też sporo zmieniliśmy we własnej grze. Na początku sezonu z drużynami z „czuba” przegrywaliśmy końcówki setów, gdzie brakowało jednego czy dwóch punktów. Teraz notujemy serię zwycięstw i potrafimy rozstrzygać takie sytuacje na naszą korzyść, choć trzeba przyznać, że zawsze są to bardzo zacięte momenty. Wydaje mi się, że wyciągnęliśmy lekcje z wcześniejszych przegranych i że jesteśmy gotowi na to starcie. Cztery najlepsze drużyny w Polsce, a my możemy być w tym gronie, do którego aspirujemy od początku sezonu. Wychodzimy więc z podniesioną głową i będziemy walczyć. Zabrzmiałem tym cytowaniem jak trener Bednaruk… (śmiech) „Diabeł” często tak mówi i my też wyjdziemy na boisko z podobnym nastawieniem. Nie mamy nic do stracenia. Bełchatów jest marką bardzo znaną i utytułowaną, a na nas nikt do tej pory nie stawiał, więc dalej będziemy atakować z ukrycia i  starać się o to, aby zdobyć jak najwięcej.

Wasz ćwierćfinał jako jedyny przedłużył się o kolejne sety. Potwierdziło to, że trener Ireneusz Mazur wylosował wam rywala najtrudniejszego z możliwych…

– No tak… Towarzyszyłem mu wtedy w Polsacie i niestety nie dało się zaczarować tych kulek z losami, tak więc musieliśmy zmierzyć się z najmocniejszym przeciwnikiem. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że nie nastawialiśmy się, że z Krispolem Września zagramy w półfinale i że w spotkaniu finałowym czekać będzie na nas Stal Nysa. Jeśli w tym roku chcemy walczyć o medale, to musimy mierzyć się z topowymi drużynami. Myślę, że jesteśmy na nie gotowi.

Rozmawiała Anna Daniluk, cała rozmowa dostępna w serwisie plusliga.pl

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-01-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved